گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
سپتامبر 2, 2019 کد خبر : 74799 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

اسدالله‌ عباسی :

تقابل بین دولت و مجلس به تعامل تبدیل شود

تقابل بین دولت و مجلس به تعامل تبدیل شود

گیلانیان : اسدالله‌ عباسی تلاش دولت و مجلس برای تقویت ارتباطات دوجانبه و پرهیز از ایجاد تقابل بین دو قوه را متذکر شد و اظهار داشت: هیئت رئیسه مجلس طرح استیضاح وزیر صمت را تاکنون در صحن اعلام وصول نکرده است البته در صورت اصرار نمایندگان موافق این کار حتماً انجام می‌شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه موضوع استیضاح وزیر صمت در هیئت رئیسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت عنوان کرد: رحمانی به عنوان وزیر تحولات مثبتی را از لحاظ ساختاری در وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت شروع کرده و با یک رویکرد جدید مشغول ساماندهی مسائل خودروسازان و تولید قطعات یدکی ملی است.

عباسی موضوع تقویت هر چه بیشتر تولید قطعات یدکی خودرو در داخل کشور در سالی که به نام سال رونق تولید نامگذاری شده است را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: با نگاه به مجموعه اقدامات و عملکردهای فعلی وزیر صمت در می‌یابیم که این وزارتخانه به همین سمت و سو در حرکت است بنابراین استیضاح وی فعلاً به صلاح نیست.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه البته استیضاح و سئوال و مواردی نظیر این به عنوان یک ابزار قانونی از حقوق هر نماینده‌ای محسوب می‌شود ابراز داشت: نمایندگان مجلس در صورت صلاحدید خود حق استیضاح دارند و هیئت رئیسه هم در صورت اصرار آنان نمی‌تواند این مسأله را به عقب بیاندازد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در صورت پیگیری نمایندگان موافق، هیئت رئیسه طرح استیضاح وزیر صمت را اعلام وصول می‌کند یا خیر اظهار داشت: در صورت اصرار نمایندگان هیئت رئیسه نیز به وظایف قانونی خود عمل خواهد کرد و در نخستین فرصت ممکن استیضاح رحمانی را در صحن علنی مجلس اعلام وصول می‌کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد اینکه این اعلام وصول دقیقاً چه زمانی در مجلس انجام خواهد شد افزود: مطمئناً به علت مشغله کاری مجلس در هفته‌ای که در آن قرار داریم اعلام وصول استیضاح وزیر صمت در صورت خواست نمایندگان طرح امکان‌پذیر نیست و نهایتاً باید در جلسات هفته بعدتر مجلس مورد پیگیری قرار گیرد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس به تعطیلات هفته آینده مجلس و اینکه استیضاح وزیر صمت احتمالاً به مهر ماه موکول می‌شود اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایطی که در کشور وجود دارد ما به انسجام و اتحاد بین مجلس و دولت بیشتر نیاز داریم تا تقابل، از سوی دیگر دولت نیز برای تقویت این تعاملات باید تلاش بهتری داشته باشد.

عباسی زمان برگزاری جلسه رأی اعتماد دو وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی در مجلس را نیز برشمرد و در این مورد اظهار داشت: جلسه رأی اعتماد مجلس به دو وزیر پیشنهادی دولت روز سه‌شنبه همین هفته برگزار می‌شود و رئیس جمهور نیز در دفاع از نامزدهای معرفی شده در صحن سخنرانی می‌کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی