گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
ژانویه 9, 2016 کد خبر : 44906 خبر ها

خانواده دوستی پرنده :

تقلای نادر سارگپه ماده برای رسیدن به جفت مصدوم خود در آستارا

تقلای نادر سارگپه ماده برای رسیدن به جفت مصدوم خود در آستارا

گیلانیان : در اتفاقی نادر، یک قطعه پرنده سارگپه معمولی ماده، پس از چند روز جستجو، جفت مصدوم خود را در درون قفس قرنطینه مرکز اورژانس حیات وحش آستارا می یابد.

شهروز قلی نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا در این خصوص اظهار کرد: در واپسین روزهای فصل بهار، یکی از طبیعت دوستان شهرستان، یک قطعه سارگپه معمولی نر که از ناحیه قفسه سینه دچار مصدومیت شده بود را به مرکز اورژانس حیات وحش مستقر در پارک طبیعت گردی لوندویل آستارا تحویل داد.

وی با اشاره به اینکه این پرنده مورد اصابت ساچمه رها شده از تفنگ شکارچیان قرار گرفته بود، ادامه داد: سارگپه مصدوم در همان لحظات ابتدایی تحویل به مرکز، تحت مداوا قرار گرفت و برای گذراندن دوران نقاهت به قفس قرنطینه منتقل گردید.

قلی نژاد اضافه کرد: پس از گذشت چهار روز از تحت درمان قرار گرفتن پرنده مصدوم، حرکات عجیب یک سارگپه در بیرون از محوطه قفس، توجه مأموران پارک را به سوی خود جلب کرد.

وی توضیح داد: مأموران پس از چند ساعت تحت نظر قرار دادن این پرنده، متوجه می شوند که سارگپه میهمان، جفت پرنده مصدوم می باشد.

رئیس اداره محیط زیست آستارا به باز کردن درب قفس توسط مأموران اشاره کرد و افزود: به محض باز شدن درب قفس قرنطینه، پرنده ماده خود را به درون قفس رساند و به مدت ۲۵ روز از جفت خود مراقبت کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: سارگپه مصدوم پس از بهبودی کامل به همراه جفت خود در طبیعت رها شدند.

به گزارش ایسنا، «سارگپه» نوعی پرنده شکاری از راسته شاهین سانان است که از عقاب کوچکتر بوده و قلمرو طلبی و تک همسری از ویژگی بارز این پرنده می باشد./منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد