گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
فوریه 9, 2014 کد خبر : 24624 خبر ها

استاندار گیلان :

تقویت تولید در گیلان نیازمند همکاری تمامی حامیان صنعت است

تقویت تولید در گیلان نیازمند همکاری تمامی حامیان صنعت است

گیلانیان : نماینده عالی دولت در گیلان گفت: تقویت و رونق تولید و سرمایه گذاری در بخش های صنعتی استان، مستلزم تعامل و همکاری تمامی بخش های صنعتی همچون تامین اجتماعی و بیمه است

ˈمحمدعلی نجفیˈ روز یکشنبه در جریان افتتاح طرح ˈاستیل صنعت پیشتازˈ در لوشان از توابع شهرستان رودبار در جمع خبرنگاران استان افزود: به علت افزایش قیمت ارز و بی ثباتی آن در سال های گذشته، آسیب هایی به صنعت به ویژه در بخش نقدینگی وارد شده است.

وی اظهار کرد: با مذاکراتی که با مجموعه بانکی استان و بانک های کشور به ویژه بانک مرکزی داشتیم، تلاش کردیم این نقدینگی را افزایش دهیم.

نجفی با تاکید بر لزوم ایجاد سردخانه های محصولات کشاورزی در استان خاطرنشان کرد: توسعه صنایع تبدیلی و صادرات محصولات در استان می تواند با توجه به بالا بودن بیکاری در ایجاد اشتغال زایی و رونق کشاورزی گیلان موثر باشند.

استاندار گیلان نرخ اشتغال در صنعت کشور را ۲ . ۳۱ درصد اعلام کرد و گفت: این میزان در صنعت استان بین ۲۷ تا ۲۸ درصد است که باید تلاش کنیم به این رقم برسیم.

وی در ادامه با اشاره به طرح تولید چرخ محور واگن های باری که امروز در لوشان افتتاح و به بهره برداری رسید، گفت: افتتاح این طرح در تولید و تامین قطعات مورد نیاز راه آهن کشور نقش موثری دارد.

نجفی در ادامه ابراز امیدواری کرد؛ با تلاش مستمر و همکاری تمامی بخش ها ، با توسعه بخش صنعت شاهد افزایش اشتغال در استان باشیم.

استاندار گیلان همچنین در جریان بازدید از طرح توسعه فرش شهرستان رشت با بیان این که افتتاح و راه اندازی پروژه ها در بخش های مختلف مایه دلگرمی است، اظهار کرد: صنعت گران با وجود تمام تلاش های انجام شده ، مظلوم واقع شده اند.

نجفی یکی از مشکلات بخش صنعت را بازاریابی عنوان و تصریح کرد: صنعت گران باید محصولات و کالاهای خود را با ذائقه سنجی مشتریان که در بازار فروش داشته باشد، تولید کنند که با این مهم می توانند طرح هایشان را توسعه دهند.

فرهاد محرر مدیرعامل شرکت بازیابان نیز در این مراسم با ارایه گزارشی، خواستار اجرای مصوبات حمایتی دولت در زمان کوتاه از صنعت گران شد.

به گزارش ایرنا، در نهمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی دو پروژه صنعتی توسعه تولید فرش و تولید چرخ محور واگن های باری امروز با حضور استاندار، نماینده و جمعی از مسوولان و صاحبان صنعت در گیلان و شهرستان رودبار به بهره برداری رسید.

همچنین طرح توسعه فرش شرکت بازیابان با ظرفیت تولید سالیانه ۳۰۰ هزار متر مربع با سرمایه گذاری ۳۵ میلیارد ریال با زیربنا دو هزار و ۲۰۰ مترمربع در رشت به بهره برداری رسید.

افتتاح و بهره برداری از این طرح برای۳۰ نفر اشتغالزایی داشته است.

همچنین طرح تولید چرخ محور واگن های باری با ظرفیت تولید سالیانه دو هزار دستگاه با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد ریال با زیر بنای سه هزار متر مربع در شهرک صنعتی لوشان رودبار به بهره برداری رسید.

بهره برداری از این طرح برای ۲۷ نفر شغل ایجاد کرده است.

شهر لوشان از توابع شهرستان رودبار در جنوب استان گیلان واقع است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی