گیلانیان
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ Sunday, 29 March , 2020
آگوست 19, 2019 کد خبر : 74573 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

ناظر گمرکات گیلان :

تقویت روابط تجاری با کشورهای حاشیه خزر اولویت اصلی است

تقویت روابط تجاری با کشورهای حاشیه خزر اولویت اصلی است

گیلانیان : ناظر گمرکات گیلان با اشاره به اینکه بیشترین صادرات استان به روسیه است، گفت: تقویت روابط تجاری با کشورهای حاشیه خزر اولویت اصلی است.

ابوالقاسم یوسفی نژاد بعدازظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به فعالیت واحدهای تولیدی بزرگ در استان گیلان، اظهار کرد: رسانه به عنوان رکن اصلی آگاهی بخشی به جامعه باید از این واحدها بازدید کند.

وی با بیان اینکه رسانه باید دغدغه و مشکلات فعالان تولید را به ما اطلاع داده شود، افزود: متاسفانه با توجه به نهادینه شدن فساد سیستمی تلاش های فعالان واقعی در حوزه تولید دیده نمی شود.

ناظر گمرگات گیلان در ادامه با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد واردات مربوط خطوط تولید یا مواد اولیه است، گفت: باید ارتباط بین صنعت، تولید و دستگاه‌های  اثرگذار ایجاد و تقویت شود.

وی با بیان اینکه ۲۷ دستگاه به سامانه گمرکی متصل هستند، تصریح کرد: امروز اغلب واحدهای تولیدی استان از تسهیلات انبار اختصاصی گمرک استفاده می کنند.

یوسفی نژاد با اشاره به اینکه با توجه تحریم ها بیشتر نگاه ما ارتباط با کشورهای شمالی است، ادامه داد: با توجه به الحاق ایران به اتحادیه اوراسیا امیدواریم این ارتباط بیش از گذشته شود.

وی با بیان اینکه بیشترین حجم صادرات استان گیلان به روسیه است، افزود: اغلب صادرات ما از مرز استارا و از بنادر سه گانه انجام می شود.

یوسفی نژاد به فعالیت ۱۰ انبار اختصاصی در استان اشاره کرد و گفت: استفاده از این انبارها مزایای خوبی برای واحدهای تولیدی دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در گذشته ما وارد کننده شش میلیون تن آهن بودیم که این میزان امروز به ۲۰۰ تن رسیده است، اظهار کرد: علت این میزان کاهش نبود زیرساخت ها برای نگهداری است که مقدمات کار در حال انجام است.

ناظر گمرکات گیلان با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته نگاهمان به سمت ساحل خزر است، تصریح کرد: امیدواریم که در نیمه دوم سال جاری حجم تجارت خارجی استان از منفی به مثبت تغییر یابد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان:

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی