گیلانیان
پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ Thursday, 22 October , 2020
جولای 4, 2020 کد خبر : 79071 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس مجمع نمایندگان گیلان :

تقویت شبکه‌های ارتباطی استان برای کاهش آسیب‌ها در زمان بحران ضروری است

تقویت شبکه‌های ارتباطی استان برای کاهش آسیب‌ها در زمان بحران ضروری است

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به لزوم تقویت شبکه‌های ارتباطی گیلان به‌ویژه در زمان بحران گفت: تقویت این شبکه‌ها از بروز آسیب‌های جدی جلوگیری می‌کند.

احمد دنیامالی عصر امروز در جلسه مجمع نمایندگان استان گیلان با مدیران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان با اشاره به لزوم تقویت شبکه‌های ارتباطی و فیبر نوری در سطح استان اظهار داشت: راه‌آهن و شرکت مخابرات بیش از ۱۵ سال است که قراردادهای طولانی می‌بندند طوری‌که راه‌آهن در این حوزه به‌خوبی کسب درآمد می‌کند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به لزوم تقویت شبکه‌های ارتباطی در سطح استان گیلان به‌ویژه در زمان بحران خاطرنشان کرد: بعضی مواقع با وجود داشتن امکانات و تجهیزات مختلف در زمان بحران اما هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های اجرایی وجود شکل نمی‌گیرد که همین باعث بروز مشکلات مختلف می‌شود.

مردم بسیاری از مناطق گیلان فاقد تلفن ثابت و اینترنت هستند

نماینده مردم رشت در مجلس ‌‌نیز در این جلسه با اشاره به ضریب نفود تلفن همراه در مناطق استان اظهار داشت: باید بررسی شود که میزان استفاده از این ظرفیت‌ها چقدر است چون در بسیاری از مناطق گیلان، مردم از قطعی تلفن ثابت گله‌مند هستند و این قطعی یک مشکل جدی است که باید برطرف شود.

محمدرضا احمدی سنگری به مشکلات تلفن همراه و عدم آنتن‌دهی آن در برخی روستاها اشاره کرد و افزود: در استفاده از اینترنت ADSL نیز بعضی مواقع شاهد هستیم که بابت آن پول پرداخت می‌شود ولی استفاده نمی‌شود یا حتی در بحران کرونا افرادی در اتصال به اینترنت مشکل اساسی داشتند و نمی‌توانستند مسائل آموزشی خود را پیگیری کنند و این‌ها مشکل است که باید برطرف شود.

وی لزوم تقویت پوشش‌های تلفن همراه در گیلان‌ و توسعه زیرساخت‌ها جهت رفع مشکلات مردم را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه مردم در این زمینه‌ها مطالبه دارند خاطرنشان کرد: ایران در حوزه ict رشد خوبی داشته اما باید ببینیم که میزان رضایتمندی مردم در این زمینه‌ها چقدر بوده به‌ویژه در پوشش تلفن همراه و اینترنت که اکثراً ناراضی هستند.

شبکه‌های ارتباطی گیلان از حیث امنیت خطوط ارتباطی نیازمند تقویت است

دیگر نماینده مردم رشت در مجلس ‌‌نیز در این جلسه با اشاره به اینکه مردم گیلان به‌لحاظ فرهنگی همواره به‌دنبال استفاده از تجهیزات جدید و تنوع در فناوری هستند که خوشبختانه اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده است اظهار داشت: شبکه‌های ارتباطی استان گیلان به‌جهت امنیت خطوط ارتباطی نیازمند تقویت است.

سید‌علی آقازاده‌ دافساری با بیان اینکه در حوزه زیرساخت‌های نسل سوم و چهارم همراه اول در استان گیلان اقدامات خوبی انجام شده و از این زیر ساخت‌ها می‌توان برای نسل‌های بعدی و توسعه آن استفاده کرد ابراز داشت: چندین روستا در لشت نشاء و کوچصفهان به‌طور پیوسته فاقد شبکه‌ ارتباط هستند که باید به مطالبات آنان رسیدگی شود.

مهرداد گودرزوند چگینی، نماینده مردم رودبار در مجلس نیز در این جلسه مشکلات دسترسی به اینترنت و ارتباط با شبکه در رودبار را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: طرح دولت الکترونیک نیز باید به‌صورت جدی مورد توجه باشد لذا این طرح به شفاف‌سازی و اقتصاد کشور کمک می‌کند و فساد را کاهش می‌دهد.

قطعی برخی تلفن‌های ثابت و همراه با کمترین بدهی

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس نیز در این جلسه با بیان اینکه بسیاری از مردم در سطح شهرستان‌ به‌ویژه در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور همچنان با مشکل اینترنت و عدم آنتن‌دهی تلفن مواجه هستند اظهار داشت: فیبر نوری هم در این نقاط مورد توجه قرار نگرفت و درصد جمع‌آوری تلفن‌های WLL نیز مشخص نیست.

خلیل بهروزی‌فر با اشاره‌ به اهمیت آنتن‌دهی تلفن‌‌همراه در مسیر‌هایی همچون ماسوله و قلعه رودخانه فومن که به‌عنوان مناطق گردشگری و توریست‌پذیر مطرح می‌شوند خاطرنشان کرد: بعضی از نقاط در مسیرهای مذکور تا رسیدن به مقصد پوشش آنتنی ندارد و گاهی خود منطقه گردشگری هم با مشکلات مواجه است.

وی مشکلات تلفن‌های ثابت و تلفن همراه در بعضی مناطق که با کمترین بدهکاری یک طرفه یا به‌طور کلی قطع می‌شوند را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در بعضی مناطق روستایی، سیم مرتبط با تلفن‌ ثابت توسط اشخاصی سرقت می‌شود و همین باعث قطعی تلفن مردم می‌شود که لازم است پیگیری شود.

رسول فرخی میکال، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس نیز در این جلسه ارتباطات را یکی از اصل‌ترین نیازهای جامعه دانست و اظهار داشت: مردم بعضی مناطق در لاهیجان همواره پیگیر مشکلات اینترنت خود هستند از طرفی برخی دهیاری‌ها در سیاهکل نیز در زمینه اتصال کابل‌های مسی اعلام آمادگی کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

در دیدار فرمانده سپاه و انتظامی گیلان تأکید شد:

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا :

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟