گیلانیان
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ Tuesday, 22 September , 2020
دسامبر 4, 2019 کد خبر : 76179 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم آستانه اشرفیه و کیاشهر در مجلس :

تلاش برخی مسئولان برای ساخت بیمارستان‌ بر اساس نیاز واقعی نیست

تلاش برخی مسئولان برای ساخت بیمارستان‌ بر اساس نیاز واقعی نیست

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیمارستان‌ها باید بر اساس سطح بندی و نیاز منطقه ساخته شود، گفت: تلاش برخی مسئولان برای ساخت بیمارستان‌ بر اساس نیاز واقعی نیست.

محمد حسین قربانی در گفت وگو با در رابطه با صحبت‌های اخیر وزیر بهداشت، درمان مبنی بر اینکه تخت‌های بیمارستانی با فشار برخی مسئولان، در برخی شهرها و مناطق اضافه شده است که مقرون به صرفه و اقتصادی نیست، گفت: زیرساخت‌های کشور باید بر اساس استراتژی ساخته شود، بخصوص در حوزه بهداشت ودرمان و ساخت بیمارستان‌ها  باید به سطح بندی توجه کرد و باید بررسی شود که آیا سطح بندی اجازه ساخت بیمارستان و یا اضافه کردن تخت بیمارستانی را می‌دهد.

بیمارستان‌ها باید بر اساس نیاز منطقه ساخته شود

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه بیمارستان‌ها باید بر اساس نیاز منطقه ساخته شود، افزود:اگر سطح بندی اجازه ساخت بیمارستانی را نداد، نه تنها صرفه اقتصادی نخواهد داشت بلکه در آینده نیز تعطیل شده و یا تغییر کاربری می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مجموعه وزارت بهداشت باید به فرآیند ساخت بیمارستان‌ها و زیرساخت‌های خدمات درمانی با دقت نظارت کنند، تاکید کرد: اکثر نمایندگان مردم در مجلس و مسئولان کشور، تخصصی در حوزه بهداشت ندارند و تنها براساس افکار عمومی مردم درخواست بیمارستان می‌کنند، در حالی که این موضوع سیاست‌های کلان حوزه بهداشت ودرمان کشور است که می‌تواند به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری اشاره کند که اساس سطح بندی باید در زیرساخت‌ها رعایت شود.

قربانی ادامه داد: در حال حاضر بیمارستان‌هایی در شهرهای زیر ۲۰ الی ۳۰ هزار نفر ساخته شده است که در طول ۵ سال حتی یک عمل جراحی هم در اتاق عمل تجهیز شده آن انجام نشده و یک بستری ندارند، ادامه این روند موجب هدر رفتن سرمایه‌های ملی می‌شود و صحبت‌های وزیر بهداشت و درمان نیز در این خصوص بسیار درست است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برخی از مسئولان کشور به دلیل فشارهای مردم و افکارعمومی برای ساخت بیمارستان تلاش می‌کنند، خاطرنشان کرد: باید واقعیت‌ها را برای مردم بیان کنیم./

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران