گیلانیان
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ Tuesday, 22 September , 2020
ژوئن 11, 2020 کد خبر : 78823 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس‌ کل دادگستری گیلان :

تلاش «مدافعان سلامت» در مقابله با کرونا شایسته تقدیر است

تلاش «مدافعان سلامت» در مقابله با کرونا شایسته تقدیر است

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان گفت: مدافعان سلامت در این استان با کرونا دست و پنجه نرم کرده و به‌خوبی با آن مقابله کردند و دیگر استان‌ها از تجربیات ما استفاده کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی صبح امروز در مراسم تقدیر از پزشکان و کادر درمان گیلان با اشاره به تاثیر کار حرفه‌ای مدافعان سلامت و نگاه آحاد مردم و دستگاه قضایی به جامعه پزشکی اظهار داشت: ارزیابی میزان شهرت و محبوبیت مدافعان سلامت با توجه به عظمت تلا‌ش‌های خستگی‌ناپذیر آنان در مقابله با ویروس کرونا حائز اهمیت است و باید به بهترین نحو از این ایثارها تقدیر شود.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به یک سری فضائل که امروز در جامعه مطرح می‌شود از جمله ایثارگری، تلاش، دوری از خانواده و مجاهدت کادر درمان گفت: بروز و مطرح شدن این فضائل را مدیون تلاش‌های کادر درمان و تلاش‌های آنان هستیم لذا این فضیلت‌ها باید برجسته شود و برای تکریم و احترام از مدافعان‌ سلامت در ابتدا باید این فضیلت‌ها و عظمت کار مدافعان سلامت را به یاد آوریم.

خلیلی خاطرنشان کرد: خداوند متعال یک نعمت را بسیار برجسته کرد و آن را توسط پیامبراکرم(ص) محقق کرد و آن نعمت نیز نعمت صمیمت، مهربانی، اخوت و همبستگی است که در قرآن کریم و بین مسلمانان و بشریت برجسته شده است و عظمت کار مدافعان سلامت در این ایام نیز در راستای همین مهربانی و ایجاد صمیمیت بوده که در جامعه جلوه‌گر شد.

وی تصریح کرد: کادر درمان با ایثار خود، مهربانی را برای مردم به ارمغان آوردند و تلاش‌شان در بیمارستان‌ها همانند تلاش رزمندگان دفاع مقدس بود که در آن روزها هم چیزی جز صمیمیت و وفاق نمی‌دیدیم و اگر اقدام مبارکی در عرصه جهاد اتفاق می‌افتاد، صمیمیت‌ها پشت جهاد به وجود می‌آمد لذا امروز کادر درمان همین صمیمیت‌ها را ایجاد کردند و این بزرگترین فضیلتی است که باید قدردان آنان باشیم.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه کادر درمان در این‌ ایام یک کار پیامبرانه و بزرگ کردند و این کار را خداوند در قرآن کریم مورد تقدیر قرار داده است افزود: با در نظر گرفتن فضیلت‌ها و آیات قرآن به‌خوبی در می‌یابیم که کادر درمان در این‌ ایام یک کار پیامبرانه کردند از طرفی امام(ره) نیز همیشه از وحدت و یکپارجگی سخن می‌گفتند چون پیامبران در این مسیر گام برمی‌داشتند.

خلیلی با تاکید بر اینکه کادر درمان امروز می‌توانند به‌خوبی مهربانی‌ها و صمیمیت‌ها را به ما و جامعه برگردانند و به بزرگترین فضیلت در جامعه شهرت و محبوبیت یابند ابراز داشت: باید در نظر بگیریم که این‌ فضیلت‌ها را با چه شیوه‌ای می‌توان حفظ کرد و امروز جامعه می‌خواهد کادر درمان را با همین فضیلت‌ها بشناسد.

وی با بیان اینکه کادر درمان باید به عظمت شناخته شود همانطور که نگاه مردم به بسیج و رزمندگانی که در جبهه‌ها حضور پیدا می‌کردند متفاوت بود عنوان داشت: این سرمایه‌ها و فضیلت‌ها نباید توسط کسانی‌که نمی‌خواهند اهمیت تلاش کادر درمان را ببینند از بین برود و ما به‌دنبال این هستیم که این تلاش‌ها در جامعه حک شود و نسل‌های بعد این تلاش‌ها را ببینند و از آن تاثیر بگیرند.

رئیس کل دادگستری گیلان ضمن قدردانی از تلاش‌های رئیس علوم پزشکی و پرسنل دانشگاه و سایر کادر درمان فعال در عرصه مقابله با کرونا گفت: ما در این استان با کرونا دست و پنجه نرم کرده و به‌خوبی مقابله کردیم لذا استان‌ ما و قم باید ستایش شود از آنجا که استان‌های دیگر همواره از تجربیات ما در مقابله با کرونا استفاده کردند و اقدامات بعدی را آغاز کردند و همچنان درصدد مقابله هستند.

خلیلی با بیان اینکه استان گیلان امروز حامل یک تجربه بزدگ است خاطرنشان کرد: ما حامل یک تجربه بزرگ هستیم و اگر امروز میزان آسیب‌های دیگر استان‌ها کاهش یافته در حقیقت با استفاده از تجربه گیلان، اقدامات پیشگیرانه خود را آغاز کردند بنابراین گیلان و قم باید ستایش شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران