گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
می 2, 2013 کد خبر : 18530 خبر ها

معاون اول رئیس جمهور‌ مصوبات دولت در گیلان را تشریح کرد

تمام نیروهای شرکتی ادارات گیلان قراردادی می‌شوند

تمام نیروهای شرکتی ادارات گیلان قراردادی می‌شوند

گیلانیان : معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه تمام نیروهای شرکتی ادارات گیلان قراردادی می‌شوند گفت: بنیاد فرهنگی میرزا کوچک جنگلی در گیلان تاسیس می‌شود.

محمدرضا رحیمی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران با قدردانی از مردم آزاداندیش، دیندار و مهمان‌نواز گیلان اظهار کرد: مهمان‌نوازی مردم گیلان از رئیس جمهور برای دولت و هر فرد ایرانی که صاحب مروت است، بسیار مهم محسوب می‌شود.

وی اهمیت استقبال از رئیس جمهور در دور چهارم سفر را صد برابر برای دولت مهم‌تر از سفر نخست عنوان کرد و افزود: تقدیر دولت به معنای قدردانی از خدمتگزاران مردم است.

رحیمی دور چهارم سفر هیئت دولت را آخرین سفر به استان‌ها دانست و تصریح کرد: مصوبات سفرهای گذشته در آخرین سفر هیئت دولت به استان‌ها بررسی شده و نواقص و مشکلات مصوبات برطرف می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور توجه به معادن و ذخایر استان را از رویکردهای سفر چهارم دولت به گیلان ذکر کرد و گفت: تعداد ۸۷۰ مصوبه در مجموع سه سفر گذشته توسط هیئت دولت برای گیلان به تصویب رسیده و ۳۲۲ مصوبه تاکنون اجرایی شده و ۵۱۱ مصوبه در حال اجرا است ضمن اینکه ۳۷ مصوبه تاکنون اجرایی نشده است.

وی تعیین تکلیف برای ۳۷ مصوبه مذکور را از موضوع‌های مورد بررسی در جلسه هیئت دولت در گیلان عنوان کرد و یادآور شد: مصوبه‌های گذشته هیئت دولت قابل حذف شدن نیست و مصوبات جدیدی برای سهولت در امور جایگزین می‌شود.

*۹۶ درصد مصوبات دولت در گیلان اجرایی شد

رحیمی با بیان اینکه ۹۶ درصد از مصوبات هیئت دولت در گیلان اجرایی شده است، بیان کرد: چهار درصد مصوبات هیئت دولت تاکنون در گیلان اجرایی نشده است.

معاون اول رئیس جمهور نداشتن ماده ۲۱۵ قانون برنامه و پاسخ منفی مطالعات در بخش‌های مربوطه یا عدم اختصاص اعتبارات را از جمله اجرایی نشدن مصوبات باقیمانده دولت در گیلان اعلام کرد.

این مسئول با اشاره به تخصیص اعتبارات برای اجرایی شدن مصوبات باقیمانده هیئت دولت در گیلان، اظهار کرد: ۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های باقیمانده از مصوبات سفرهای گذشته در اختیار استاندار گیلان گذاشته می‌شود.

وی قراردادی شدن تمام نیروهای شرکتی دستگاه‌های مختلف ظرف یک ماه آینده را از مصوبات سفر هیئت دولت به گیلان عنوان کرد و افزود: در سفر چهارم هیئت دولت به دنبال تصویب مصوبات جدید نیستیم.

رحیمی تاسیس بنیاد فرهنگی میرزا کوچک جنگلی در گیلان به مناسبت بزرگداشت میرزا کوچک را از جمله مصوبات هیئت دولت در استان دانست و تصریح کرد: وام طرح‌های مسکن مهر گیلان از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه به تفویض اختیار چای به استاندار گیلان اشاره کرد و گفت: تلاش بسیاری شده تا چای احیا شود و مجوز واردات چای به استاندار گیلان واگذار شده تا با دریافت درآمد از واردات، آن را برای توسعه صنعت چای مصرف کند. منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی