گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
آوریل 5, 2016 کد خبر : 47544 خبر ها

معاون امور صنایع رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان عنوان کرد

تمایل بخش‌خصوصی به سرمایه‌گذاری صنعتی در گیلان

تمایل بخش‌خصوصی به سرمایه‌گذاری صنعتی در گیلان

گیلانیان : معاون امور صنایع و معادن رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان تمایل بخش‌خصوصی به سرمایه‌گذاری در صنعت این استان را خوب ارزیابی کرد.

کریم توکل‌نیا ظهر امروز در جلسه سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به تحقق سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت این استان اظهار کرد: سال گذشته ۱۷۴ پروانه بهره‌برداری صنعتی با سرمایه‌گذاری بیش از ۷ هزار میلیارد ریال در گیلان محقق شد.

وی سرمایه‌گذاری مذکور برای ۳ هزار و ۶۲ نفر اشتغال ایجاد کرده است، افزود: عمده‌ترین واحدهای صنعتی در حوزه صنایع غذایی، صنایع سلولزی، صنایع شیمیایی و صنایع فلزی و غیر فلزی به بهره‌برداری رسیده است.

معاون امور صنایع و معادن رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از صدور ۴۸۴ جواز تاسیس صنعتی جدید در این استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد جواز، ۶۳ فقره مربوط به طرح‌های توسعه صنعتی و ۴۲۱ مجوز برای تأسیس واحدهای صنعتی جدید بوده است.

به گفته وی، گیلان در میزان سرمایه‌گذاری‌ها بر اساس جوازهای تاسیس صادره برای ایجاد رونق بیشتر در صنعت و تولید رتبه ششم کشوری را کسب کرده است.

توکل‌نیا با اشاره به اینکه برای ایجاد و راه‌اندازی واحدهای مذکور ۷۳ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی واحدهای جدید و طرح‌های توسعه صنعتی در سال‌های آینده برای ۱۱ هزار و ۴۹۳ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

وی یادآور شد: امسال با صدور ۴۰۰ فقره جواز تاسیس صنعتی در گیلان ۲۵ هزار میلیارد ریال تمایل برای سرمایه‌گذاری در این بخش ثبت شده است.

این مسئول صدور ۱۰ فقره گواهی تحقیق و توسعه صنعتی و دو فقره پروانه تحقیق و توسعه در سال ۹۴ را از دیگر اقدام‌ها عنوان کرد و متذکر شد: صدور چهار فقره جواز تأسیس خدمات فنی و مهندسی و دو پروانه خدمات مهندسی از دیگر فرآیندها در این راستا بوده است.

وی استقبال و تمایل سرمایه‌گذاران برای ایجاد واحدهای صنعتی در گیلان را خوب ارزیابی کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی