گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
آگوست 20, 2014 کد خبر : 29127 خبر ها

برجی عنوان کرد:

تنها راهکار پاکسازی رودخانه‌های رشت لایروبی است

تنها راهکار پاکسازی رودخانه‌های رشت لایروبی است

گیلانیان : مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: در شرایط کنونی برای زیباسازی و پاکسازی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود تنها لایروبی امکان پذیر است.

محمدرضا برجی عصر چهارشنبه در دومین نشست کمیته ساماندهی رودخانه‌های گیلان که با حضور مسئولان کشوری و استانی در سالن کنفرانس اداره کل بازرسی استان برگزار شد، افزود: با توجه به اینکه لایروبی رودخانه ها مورد موافقت اداره کل حفاظت محیط زیست استان نیست اما در حال حاضر برای زیباسازی چاره ای جز انجام این اقدام وجود ندارد.

وی اظهار داشت: طرح جمع آوری آب‌های سطحی که هم اکنون در شهر رشت اجرا می‌شود روان آب‌های سطحی را به دورن فاضلاب هدایت می‌کند که مورد قبول نیست و اجرای چنین طرح هایی باید با همکاری و همیاری محیط زیست انجام شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان ادامه داد: با ایجاد شرایط پمپاژ آب از بالا دست به پایین دست سد آیت الله بهجت شهر بیجار مسائل زیست محیطی با همکاری آب منطقه ای گیلان رفع می شود.

وی با اشاره به اینکه برای ساماندهی محیط زیست شکننده گیلان باید کمیته مشترکی با حضور مسئولان مربوطه تشکیل شود، گفت: بر این اساس در بازه زمانی پنج ساله می توان مشکلات زیست محیطی رودخانه های استان به ویژه زرجوب و گوهررود را رفع کرد.

برجی افزود: برای احیاب تالاب انزلی باید رودخانه های بالادست ساماندهی شود و این مسئله مستلزم همکاری دستگاه های اجرایی مربوطه بوده که باید در کمیته مشترک موردنظر به آن پرداخته شود.

وی با تاکید براینکه برای اطلاع رسانی به مردم درباره پیامدهای ناشی از آلودگی رودخانه ها همه دستگاه های مربوطه باید از رسانه ها پشتیبانی کنند، اظهار داشت: طرح جایکا برای نجات تالاب انزلی در شش مرحله ارائه شده که باید همه آنها را با جدیت انجام داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست  یادآور شد:با تجمیع همه اعتبارهای استانی و اعتبارات ملی می توان گام های موثری برای نجات تالاب و رودخانه های  آسیب دیده استان برداشت تا همگان بتوانند از وجود این نعمات الهی بهره مند شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی