گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
آوریل 8, 2016 کد خبر : 47623 خبر ها

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان

تهیه طرح هادی ۲ هزار روستای گیلان

تهیه طرح هادی ۲ هزار روستای گیلان

گیلانیان : مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان از تهیه طرح هادی در دو هزار و یک روستای بالای ۲۰ خانوار این استان خبر داد و گفت: گیلان در اجرای طرح هادی رتبه سوم برتر کشور را دارد.

محمد اکبرزاده پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز در این شهر به مناسبت سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ امام (ره) و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: ۲۱ فروردین سالروز افتتاح ۱۰۰ امام (ره) و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب است.

وی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را یک نهاد عمومی دانست و افزود: طی سال ۹۳ در مدت یک سال از محل اعتبارات دولتی و بخش‌خصوصی ۶۱۴ میلیارد تومان پروژه در گیلان ایجاد شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان تصریح کرد: تعداد ۹ هزار و ۲۴۶ پروژه با اشتغال موقت ۲۷ هزار و ۹۶ نفر اشتغال در گیلان ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۵ هزار و ۱۳۱ مسکن روستایی در گیلان احداث شده است، گفت: ۳ هزار و ۲۱۶ واحد مسکن مهر در شهرهای با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر در گیلان تحویل مردم داده شده است.

اکبرزاده از تهیه طرح هادی در دو هزار و یک روستای بالای ۲۰ خانوار گیلان خبر داد و یادآور شد: گیلان در این بخش رتبه سوم برتر کشور را کسب کرده است.

وی برنامه‌ریزی برای مقاوم‌سازی هشت هزار خانه روستایی در گیلان را از دیگر اقدام‌ها عنوان کرد و گفت: مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی از برنامه‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با تصریح بر اینکه با مشارکت ثبت اسناد و املاک نسبت به سنددار کردن عرصه و اعیان املاک روستاییان در داخل طرح هادی روستایی اقدام می‌شود، خاطرنشان کرد: ساماندهی، زیرسازی و آسفالت، مبلمان روستایی و … در روستاها در قالب طرح هادی انجام می‌شود،

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی