گیلانیان
یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ Sunday, 24 May , 2020
مارس 29, 2020 کد خبر : 77848 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

فرمانده سپاه قدس گیلان:

تهیه ۱۸ هزار بسته معیشتی توسط سپاه قدس گیلان

تهیه ۱۸ هزار بسته معیشتی توسط سپاه قدس گیلان

گیلانیان : فرمانده سپاه قدس گیلان از تهیه و توزیع ۱۸ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان این استان خبر داد و گفت: اعزام تیم پزشکی و پرستاری و گندزدایی معابر از اقدامات سپاه گیلان است و پاسداران و بسیجیان در ایام شیوع کرونا از هیچ خدمتی دریغ نمی‌کنند.

سردار محمد عبدالله‌پور شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۳۸۱ کارگاه تولید ماسک در گیلان فعالیت می‌کنند اظهار داشت: از همان روزهای نخست شیوع کرونا در استان گیلان آمادگی کامل خود جهت کمک به مردم و کادر بهداشت و درمان استان را اعلام کردیم زیرا سپاه بدون مردم موضوعیتی ندارد.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به بستری بودن ۵۰۰ بیمار کرونایی در این استان بیان کرد: ۸۸ درصد از مردم گیلان در طرح غربالگری بیماران کرونایی شرکت کردند و سپاه با استفاده از ابزار و امکانات خود توانست روستاهای دوردست گیلان را نیز ضدعفونی کند.

وی با بیان اینکه نیروهای لشکر قدس اینبار در بیمارستان رازی رشت به جهاد مشغول هستند تصریح کرد: نیروهای سپاه در بیمارستان رسول اکرم(ص) رشت و بیمارستان‌های شرق و غرب گیلان برای کمک به کادر بهداشت و درمان حضور دارند.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه در مدت ۶ روز توانستیم تعداد زیادی ماسک، گان و دستکش تولید کنیم و در این زمینه به تسلط خوبی رسیدیم گفت: درمانگاه‌های سپاه گیلان در این ایام به‌صورت شبانه‌روزی فعالیت کردند و در این راستا ۳۸ هزار نفر با علائم کرونا در درمانگاه‌ها آموزش خودمراقبتی دیدند.

فرمانده سپاه قدس گیلان افزود: در ایام شیوع ویروس کرونا در گیلان تیم پزشکی و پرستاری به‌همراه ۲۲۰ نیروی خدماتی را به بیمارستان‌ها اعزام کردیم تا به کادر درمانی کمک کنند و بیمارستان صحرایی نیروی دریایی سپاه نیز به‌عنوان پشتوانه با تمام امکانات در خدمت مردم است.

وی به ارسال بسته‌های بهداشتی با موتور به درب منازل در هفته نخست شیوع کرونا در گیلان اشاره کرد و با بیان اینکه مراحل غسل و تدفین اموات کرونایی در این استان با رعایت موازین شرعی انجام می‌شود عنوان کرد: تهیه و توزیع ۱۸ هزار و ۲۲۰ بسته معیشتی به ارزش ۵۰۰ هزار تومان بین نیازمندان از دیگر اقدامات سپاه گیلان است.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه سپاه قدس گیلان در این مدت با ۷۵ دستگاه اقدام به ضدعفونی کردن معابر و اماکن شهر رشت کرده است خاطرنشان کرد: جهت آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم بیش از ۱۵۰ فیلم کوتاه در فضای مجازی منتشر شد و هزار و ۶۵۵ پایگاه مقاومت در سراسر گیلان برای رفع آلودگی محیط اقدام کردند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه برای رفع موانع فعالیت کارخانه‌ها با دولت و بانک‌ها واسطه می‌شدیم ابراز داشت: ماشین‌های سپاه حمل کالاهایی مانند تجهیزات پزشکی و بهداشتی که انتقال آنها سخت بود را برعهده گرفت.

وی به کمک مردم گیلان به سیل‌زده‌های استان کرمان نیز اشاره کرد و بیان داشت: مردم گیلان در این مدت کمک‌های خود را در قالب ۲ کامیون به ارزش بیش از ۱۱۰ میلیون تومان را برای کمک به سیل زدگان فرستادند و باید قدردان این ملت نجیب باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

رئیس سازمان چای کشور :

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی

رئیس پارک علم و فناوری شهرستان رودسر :

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان