گیلانیان
یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ Sunday, 24 May , 2020
می 29, 2019 کد خبر : 73410 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس سازمان چای کشور :

توان رقابت چای داخلی با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی افزایش می‌یابد

توان رقابت چای داخلی با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی افزایش می‌یابد

رئیس سازمان چای کشور گفت: حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در حقیقت توان رقابت چای داخلی را افزایش داده و موجب احیاء باغات چای گیلان شد.

حبیب جهانساز عصر امروز در جلسه مجمع مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی استان و ستاد امنیت سرمایه‌گذاری اظهار داشت: اقدام دولت در راستای حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی موجب تقویت توان رقابت چای داخلی و افزایش انگیزه برای چایکاران جهت احیاء باغات شد.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به خرید چای تضمینی و رقابت کارخانه‌داران جهت خرید برگ سبز چای باکیفیت گفت: ۶۵ درصد برگ سبز چای از نوع درجه دوم است و با توجه به رقابت کارخانه‌داران در خرید برگ سبز چای باید بازار به نحوی مدیریت شود تا به خرید تضمینی برگ سبز چای نیازی نباشد.

وی با بیان اینکه قیمت چای خشک، امسال وضعیت مناسبی دارد خاطرنشان کرد: در این راستا بخش زیادی از باغات چای در استان گیلان احیاء شده و در حال برگشت به چرخه تولید است بنابراین باید بتوانیم شاهد رضایت‌مندی کشاورزان عزیز باشیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان نیز در این جلسه در راستای شیوه‌نامه ساماندهی و لایروبی حوضچه‌ها و کانال‌های کشتی‌رانی اظهار داشت: امروز هزینه عملیات لایروبی با میزان لایروبی در حال افزایش است که با استفاده از شیوه‌های مناسب باید هزینه‌های آن تأمین شود.

حمیدرضا آبایی با اشاره به انجام لایروبی با ایجاد رونق اقتصادی در استان گیلان خاطرنشان کرد: در این راستا برخی مصالح مانند ماسه موجود، قابلیت استفاده در پروژه‌های عمرانی و مهم دارد.

وی با بیان اینکه هنگام عمل لایروبی باید بتوان آب را از ماسه جدا کرد و از آن در مسیر پروژه‌ه‌های عمرانی بهره برد ابراز داشت: هنگام لایروبی، ۳۰ درصد آب و ۷۰ درصد ماسه موجود است که می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

رئیس سازمان چای کشور :

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی

رئیس پارک علم و فناوری شهرستان رودسر :

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی