گیلانیان
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ Saturday, 8 August , 2020
ژانویه 11, 2013 کد خبر : 16331 خبر ها مذهبی

معاون ارتباطات حوزه‌ای دفتر مقام معظم رهبری

توجه به حق‌الناس توصیه همیشگی پیامبر (ص) بود

توجه به حق‌الناس توصیه همیشگی پیامبر (ص) بود

گیلانیان : حجت‌الاسلام احمد مروی در مراسم سالروز رحلت رسول اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) که در مصلی رشت سخن می گفت ، افزود : عقل حجت باطنی انسان است و انسان باید بداند که چرا خداوند او را خلق کرده است و در کجا قرار دارد و به کجا خواهد رفت.

وی، یکی از اسامی خداوند را حکیم نامید و گفت: به این دلیل به خداوند حکیم گفته می‌شود که هیچ کاری را بدون دلیل و حکمت انجام نمی‌دهد.

معاون ارتباطات حوزه‌ای دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه انسان برای ملاقات با خداوند خلق شده است، افزود: انسان تا زمانی که نسبت به خدا معرفت پیدا نکند بنده واقعی او نخواهد شد.

به گفته وی، هر اندازه معرفت و شناخت انسان به خدا بیشتر شود، به همان میزان بندگی و عبودیت او بهبود و افزایش می‌یابد.

*فلسفه خلقت عبودیت و بندگی خدا است

 مروی فلسفه خلقت را عبودیت و بندگی خدا دانست و گفت: فلسفه خلقت گام گذاشتن در مسیر بندگی و به طرف خدا شتافتن است.

وی انسان را مسافر این دنیا نامید و اذعان کرد: انسان به این دنیا نیامده است تا بماند و مدتی زندگی کند و سپس نابود شود.

این مسئول،مرگ را گذرگاهی از عالم فانی به عالم جاودان دانست و تصریح کرد: مرگ گذرگاه عبور از عالم فانی و دنیای گذرا به عالم ماندگار است.

*ناتوانی عقل انسان سبب ضرورت وجود پیامبران است

وی عقل انسان را ناتوان از برآورده کردن تمام نیازها دانست و گفت: عقل انسان توانایی درک نیازهای دنیوی و به‌ویژه اخروی را ندارد و اینگونه نیاز او به پیامبر مشخص می‌شود.

مروی اضافه کرد: انسان در عالم ظلمانی و بدون حضور پیامبران و امامان دچار انحراف و دوری از مسیر سعادت می‌شود.

وی با بیان اینکه انبیا مانند خورشیدی برای هدایت انسان هستند، اظهار کرد: پیامبران خطرهای پیش‌رو در مسیر سعادت را به انسان‌ها نشان می‌دهند.

*تمام شهرت‌ها، مسئولیت‌ها و ثروت‌های دنیا برای امتحان الهی است

معاون ارتباطات حوزه‌ای دفتر مقام معظم رهبری، ائمه اطهار (ع) را چراغ راه انسان‌ها نامید و بیان کرد: تمام این عالم بستر امتحان بشر بوده و شهرت‌ها، مسئولیت‌ها و ثروت‌ها برای امتحان الهی است.

وی با اشاره به زندگی حضرت محمد (ص) و دوران رسالت ایشان، خاطرنشان کرد: در دوران رسالت سخت‌ترین فشارها به پیامبر (ص) وارد شد و ایشان این فشارها را برای هدایت انسان تحمل کردند.

مروی با بیان اینکه رسول خدا (ص) برای هدایت انسان به مسیر سعادت از تمام توان خود استفاده کرد، افزود: باید به آموزه‌های پیامبر گرامی اسلام در طول زندگی عمل کنیم.

وی اذعان کرد: به آنچه واجب است باید عمل کرده و به آنچه حرام است نباید عمل کنیم.

*توجه به حق‌الناس توصیه همیشگی پیامبر (ص) بود

این مسئول، هدف رسول اکرم (ص) را هدایت بشر عنوان کرد و یادآور شد: یکی از توصیه‌های همیشگی حضرت محمد (ص) موضوع حق‌الناس بود.

وی با تصریح بر اینکه خداوند از حق‌الناس نمی‌گذرد، خاطرنشان کرد: خداوند در روز قیامت درباره موضوع حق‌الناس از همه خواهد پرسید.

به گفته مروی، رسول اکرم (ص) در آخرین روزهای عمر خود به موضوع حق‌الناس تاکید ویژه‌ای داشتند.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*