گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
جولای 26, 2014 کد خبر : 28565 خبر ها

توجه به زیبایی منظر عمومی شهری ضرورتی در راستای پاسخگویی به نیازهای شهروندان است

توجه به زیبایی منظر عمومی شهری ضرورتی در راستای پاسخگویی به نیازهای شهروندان است

گیلانیان : شهردار رشت گفت: توجه به زیبایی منظر عمومی شهری امری ضروری در راستای پاسخگویی به نیازهای روحی و روانی شهروندان است.

محمد ابراهیم خلیلی عصر پنجشنبه در نشست با کارشناسان حوزه های مختلف شهرداری رشت افزود: پرداختن به این مسئله در محیط های شهری به ویژه در جهان امروز به دلیل تغییر شیوه های زندگی و ظهور نیازهای جدید بیش از گذشته نیاز است.

وی همچنین اظهارداشت: شهرها باید به لحاظ بصری و منظر عمومی دارای نظمی خاص و ویژه باشند.

شهردار رشت گفت: شهرسازی و زیبایی شهر اعم از برنامه ریزی و طراحی در کنار مباحث محیط زیست باید با نگاه نو نگریسته شود تا در سایه چنین نگرشی همگان شاهد شهری آباد، توسعه یافته و زیبا باشند.

وی در ادامه بر ضرورت تقویت و ارتقای فرهنگ شهروندی در جامعه تاکید کرد و افزود: آموزش فرهنگ شهروندی به کودکان و نوجوانان یک ضروری است.

وی در ادامه بر لزوم گسترش و تقویت فرهنگ صداقت، راستگویی، امانت داری، وجدان کاری، قناعت، ساده زیستی با تاکید بر الگویی مصرف، فرهنگ نظم و انضباط اجتماعی و قانون گرایی، فرهنگ و آئین همسایگی با تاکید بر آپاتمان نشینی، فرهنگ نظافت، بهداشت عمومی با تاکید بر کاهش تولید و تفکیک زباله، فرهنگ صحیح رفتار ترافیکی، فرهنگ سلامت شهروندی با تاکید بر تغذیه سالم، فرهنگسازی در راستای افزایش ایمنی و امنیت شهری تاکید کرد.

 خلیلی با تصریح اینکه نقش رسانه ها در ارتقا فرهنگ شهروندی بسیار موثر است، اظهارداشت:  فرهنگ و اخلاق در امر مدیریت شهری از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی تاکید کرد: رشد شهرنشینی و صنعتی شدن جوامع شهری بدون درنظر گرفتن فرهنگ شهرنشینی، مشکلات گسترده ای را در شهرها به وجود می آورد.

شهردار رشت اذعان داشت: از کارآمدترین ساز و کارهای مدیریت شهری برای رسیدن به مناسبات اجتماعی مطلوب و کاهش هزینه های وارده بر شهر توجه و برنامه ریزی برای ارتقای فرهنگ و اخلاق شهرنشینی در بین شهروندان است.

وی یادآورشد: از حیث فرهنگی شهر خوب و مطلوب علاوه بر مدیریت شهری کارآمد نیازمند شهروندانی آگاه و آشنا به حقوق وظایف شهروندی است بنابراین مدیریت شهری باید برای آگاه سازی عمومی و ایجاد و ارتقای فرهنگ شهرنشینی، گسترش شهروند مداری و آموزش شهروندان در زمینه های مختلف، کارکرد و فعالیت فرهنگی داشته باشد./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی