گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
اکتبر 19, 2012 کد خبر : 13647 خبر ها

نماينده ولي فقه در گيلان :

توجه به مناطق مرزی از سوء استفاده دشمنان جلوگیری می کند

توجه به مناطق مرزی از سوء استفاده دشمنان جلوگیری می کند

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: رسیدگی عمیق و کارشناسی به امور مناطق مرزی موجب جلوگیری از سوء استفاده دشمنان می شود.

آیت الله زین العابدین قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه رشت روز پنجشنبه در سومین همایش استانی ائمه جمعه استان گیلان ، شهرستان آستارا را گل سرسبد گیلان خواند و افزود: مشکلات این منطقه مرزی باید هر چه سریع تر و در شان استان و منطقه حل شود.

وی که در جمع ائمه جمعه و مدیران شهرستان آستارا در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان سخن می گفت ، با تاکید بر حل مساله دریافت شبکه های داخلی و استانی رادیویی و تلویزیونی در این منطقه ، بیان کرد: امروز دشمنان در پشت همه مرزهای ما و به خصوص در جوار سرحدات گیلان کمین کرده و در صدد وارد کرده آسیب به دین ، فرهنگ و وحدت ما هستند.

وی با اشاره به سابقه دیرین شهرستان آستارا و تدین مردم منطقه اظهار داشت: در حالی که ما در آن سوی مرز مردم مسلمان و شیعه دلباخته ارزشهای اسلامی داریم ، ولی برخی از هم کشیان ما در آن سوی مرزها از تعالیم اسلامی دور افتاده اند.

وی خواستار کمک به مردم شیعه و مسلمان آن سوی مرزهای ایران برای بازگشت عمیق به تعالیم اسلامی شد و گفت: ما باید فرهنگ آن سوی مرزها را به فرهنگ اسلامی تبدیل کنیم.

وی تقویت حوزه های علمیه را از راههای تقویت پیوندهای دینی در دو سوی مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان عنوان کرد و افزود: ما در صدد آن هستیم که افراد مستعد را در آن سوی مرزها شناسایی کرده و با آموزش در حوزه های علمیه استان گیلان ، برای تبلیغ دینی در این کشور مسلمان و شیعه به آنها کمک کنیم.

وی از آمادگی و برنامه ریزی استان گیلان برای تربیت یکصد طلبه جوان جمهوری آذربایجان خبر داد و بیان کرد: ما در کنار این امور ، در راستای حفظ و تقویت وحدت دینی در منطقه نیز تلاش خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت ، سطح بالای باسوادی و حضور مردم شهرستان در آیین های مذهبی از جمله مناسبت های سوگواری و نماز جمعه را ستودنی خواند و گفت: این امر نشانه تدین و فرهنگ بالای مردم منطقه است.

امام جمعه شهرستان آستارا نیز در این همایش ، حوزه های علمیه و امامزادگان را از جمله محوری ترین عوامل توسعه فرهنگی در این شهرستان ذکر کرد و گفت: امروز امامزادگان محل مراجعه عده زیادی از مردم دیندار منطقه هستند ولی متاسفانه با وجود پیگیری های مسوولان ، عملیات ساختمانی بازسازی بنای امامزادگان قاسم و ابراهیم(ع) آستارا به کندی پیش می رود.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا تقویت موقعیت امامزادگان شهرستان آستارا را از نظر فرهنگی و معنوی ضروری برشمرد و افزود: این عوامل فرهنگی موجب شده که مردم منطقه با وجود تهدیدات متعدد کمتر آسیب ببینند.

وی حوزه های علمیه شهرستان آستارا را از یکی از حوزه های علمیه موفق در استان گیلان عنوان کرد و اظهار داشت: این حوزه علمیه هم اکنون با ۶۰ طلبه و شش استاد تمام وقت ، تلاش زیربنایی را در تقویت پایه های فرهنگی و دینی منطقه آغاز کرده است .

وی اضافه کرد: تقویت حوزه های علمیه موجب تقویت فرهنگی دینی منطقه می شود و روز بروز بر عمق ارادت مردم ولایی منطقه به ارزشهای انقلاب و اسلام خواهد افزود.

وی ادامه داد: حضور مردم منطقه در آیین های عبادی ، دینی و انقلابی و به خصوص مناسبت های ملی و انقلابی از جمله راهپیمایی ها و نماز جمعه ستودنی و کم نظیر است.

فرماندار شهرستان آستارا نیز در این آیین با ارایه گزارشی جامع از وضعیت شهرستان ، مردم منطقه را مدافعان راستین نظام و انقلاب ذکر کرد و گفت: آستارا تاریخی پرشور از مرزبانی و دینداری دارد.

کیوان اسدپور افزود: امروز مردم منطقه با وجود تبلیغات و هجمه سنگین دشمنان ، در خط ولایت و انقلاب هستند و روابط مستحکمی در بین مردم و مسوولان منطقه برقرار است.

در این همایش ائمه جمعه شهرستانهای مختلف استان گیلان در جلسات تخصصی داخلی به بررسی مسائل و موضوعات مرتبط با حوزه کاری خود پرداختند.

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی