گیلانیان
پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ Thursday, 19 September , 2019
اسفند ۷, ۱۳۹۷ کد خبر : 72214 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس مجمع نمایندگان گیلان :

توزیع آرد مصرفی نانوایی‌های گیلان به روال گذشته بازگشت

توزیع آرد مصرفی نانوایی‌های گیلان به روال گذشته بازگشت

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت حذف ۳۰۰۰ تن از سهمیه آرد گیلان را تصمیمی اشتباه دانست و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته مجمع نمایندگان از وزارت جهاد کشاورزی توزیع آرد مصرفی نانوایی گیلان به روال گذشته برمی‌گردد.

ولی داداشی با اشاره به موضوع سهمیه‌بندی آرد در گیلان اظهار کرد: تصمیم ملی سهمیه‌بندی آرد اشتباه بود و این موضوع از سوی مجمع نمایندگان استان پیگیری و منجر به نتیجه شده است.

وی با اشاره به توزیع آرد یارانه‌ای به قیمت ۶۵۰ و ۹۰۰ تومانی به نانوایی‌ها افزود: ۱۸ هزار تن آرد یارانه‌ای دولت توسط ۸۰ درصد نانوایی‌های استان مصرف می‌شوند و مابقی آن به‌صورت آزاد عرضه می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به گردشگر پذیر بودن گیلان گفت: گیلان یکی از شلوغ‌ترین استان‌های کشور در ایام پر ازدحام ازجمله عید نوروز و تابستان است و لازم بود که نانوایی‌های آزاد پز افزایش پیدا کنند و دولت نیز ملزم به تأمین آرد مصرفی آن‌ها است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اخیراً شرکت بازرگانی دولتی ایران با راه‌اندازی سامانه‌ای توزیع آرد را ساماندهی کرده بود که روند توزیع آن به نظر می‌رسید اشتباه بوده خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری‌هایی که از سوی مجمع نمایندگان گیلان صورت گرفت و رایزنی‌هایی که با وزارت جهاد کشاورزی انجام شد روند توزیع آرد به روال گذشته خود برمی‌گردد و نانوایی‌ها به‌اندازه نیاز مصرفشان آرد دریافت می‌کنند.

داداشی با تأکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی متعهد شده تا آرد مصرفی گیلان را در حد نیاز تأمین کند تصریح کرد: به‌زودی آرد مایحتاج نانوایی‌های گیلان تأمین خواهد شد و دغدغه نانوایی‌ها که این روزها کمبود آرد و درنتیجه کاهش تولید نان بود پایان پذیرد.

ماهانه ۲۷ هزار تن گندم در گیلان مصرف می‌شود که این میزان از مازاد بر تولید استان‌هایی ازجمله اردبیل، زنجان، قزوین و گلستان تأمین می‌شود.

گفتنی است، طی یک‌ماهه اخیر در راستای ساماندهی توزیع آرد یارانه‌ای و کنترل مصرف آن در خارج از شبکه توزیع از سوی دولت ۳۰۰۰ تن از سهمیه آرد استان که بیشتر از سوی نانوایی‌های آزاد پز مصرف می‌شد، حذف‌شده بود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz