گیلانیان
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ Monday, 26 July , 2021
مارس 4, 2020 کد خبر : 77417 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم رشت در مجلس :

توزیع نامناسب ماسک و مواد ضدعفونی‌ کننده در گیلان؛ ایجاد بیمارستان صحرایی ضروری است

توزیع نامناسب ماسک و مواد ضدعفونی‌ کننده در گیلان؛ ایجاد بیمارستان صحرایی ضروری است

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد نماینده وزارت بهداشت در استان گفت: استان گیلان یکی از کانون‌های اصلی شیوع کرونا است و به بیمارستان صحرایی نیاز فوری دارد.

جبار کوچکی‌نژاد ایجاد هر چه سریع‌تر بیمارستان صحرایی در استان گیلان را به‌عنوان یکی از کانون‌های اصلی شیوع ویروس کرونا در کشور ضروری و حیاتی خواند و اظهار داشت: توزیع ماسک، الکل و مواد ضدعفونی‌ کننده در گیلان  روند خوبی ندارد و وزارت بهداشت مسئول این نابسامانی‌ها است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی عملکرد وزارت بهداشت و درمان و نماینده تام‌الاختیار وزارتخانه در استان گیلان را مورد انتقاد قرار داد و افزود: شنیده شده نماینده تام‌الاختیار وزارت بهداشت در گیلان گفته که این استان به بیمارستان صحرایی نیاز ندارد در حالی‌ که این حرف به عقیده بنده یک سخن کاملاً غیرمنطقی و غیرقابل قبول است.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه نمایندگان گیلان در مجلس و استاندار موافق ایجاد بیمارستان صحرایی و افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی برای پذیرش بیماران کرونایی در استان هستند عنوان کرد: نماینده تام‌الاختیار وزارت بهداشت و درمان حق اظهار نظر در این موارد را ندارد و به جای این کار بهتر است کمبودهای استان را به گوش وزارتخانه برساند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس کمبود ماسک، الکل و مواد ضدعفونی‌ کننده در گیلان و رسالت وزارت بهداشت و درمان برای رفع این مشکلات را مورد تأکید قرار داد و گفت: در شرایط فعلی استاندار گیلان باید با قاطعیت تمام اوضاع را مدیریت کند و به نماینده تام‌الاختیار وزارت بهداشت جهت رفع مشکلات استان مأموریت بدهد.

وی دخالت نماینده تام‌الاختیار وزارت بهداشت و درمان در گیلان در امور مدیریتی استان را غیرقابل پذیرش تلقی کرد و افزود: اینکه وی گفته ماسک لازم نیست و یا بیمارستان صحرایی نباید ایجاد شود مشخص می‌شود یا از مسائل گیلان اطلاع درستی ندارد و یا اینکه می‌خواهد در فشار وزارتخانه جهت بسیج کردن امکانات بیشتر برای استان قرار نگیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بازدیدهای خود از سطح بیمارستان‌های گیلان و شهر رشت، کمبود تجهیزات درمانی، دارویی و سایر امکانات در استان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: اینکه یک نماینده از وزارت بهداشت بیاید و همه‌کاره گیلان شود قابل قبول نیست از طرفی این استان به‌عنوان مرکز شیوع کرونا شناخته شده است.

کوچکی‌نژاد بسیج تمام امکانات وزارت بهداشت و درمان برای حل و فصل عقب ماندگی‌های گیلان در بخش وسائل و تجهیزات بیمارستانی را لازم و ضروری اعلام کرد و گفت: اینکه وزارت بهداشت در مقطعی از زمان تصمیم گرفت توزیع امکانات و لوازم بهداشتی از داروخانه‌ها ممنوع شود امر بسیار اشتباهی بود و نباید این کار را انجام می‌داد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ناتوانی مراکز بهداشتی در مدیریت توزیع تجهیزات بهداشتی که باعث تشدید نگرانی‌های مردم و زمینه‌ساز احتکار این کالاها شد را مورد توجه قرار داد و افزود: مسئولان باید دقت بیشتری داشته باشند زیرا در این مقطع زمان هرگونه اشتباهی خسارت‌های سنگینی برای مردم به بار می‌آورد.

وی ضمن قدردانی و تشکر از زحمات، تلاش‌ها و فداکاری‌های پرستاران و پزشکان در سطح بیمارستان‌ها جهت رسیدگی به بیماران کرونایی اظهار داشت: کادر درمانی در یک جنگ سخت و حساس قرار گرفته و با تمان توان خود مشغول خدمات‌رسانی است و بدون شک مردم این تلاش‌ها و ایثارشان را هیچ‌وقت از یاد نخواند برد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد