گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
آوریل 27, 2014 کد خبر : 26687 خبر ها

سرپرست شرکت ابریشم لاهیجان خبر داد

توزیع نوغان بین ۶۵۰ کشاورز شرق گیلانی

توزیع نوغان بین ۶۵۰ کشاورز شرق گیلانی

گیلانیان : سرپرست شرکت ابریشم لاهیجان و سیاهکل از توزیع نوغان بین ۶۵۰ کشاورز شرق گیلانی خبر داد و گفت: میانگین خرید افراد دو یا سه جعبه بوده که این مقدار قابل ملاحضه است.

غلام رضا آقاجانی اظهار کرد: پخش تخم نوغان از دوم اردیبهشت آغاز شده و تا پایان این ماه به مدت ۲۸روز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در مدت یک هفته میزان استقبال به نسبت سال گذشته بهتر بوده افزود: میانگین خرید افراد دو یا سه جعبه بوده که این مقدار قابل ملاحضه است.

سرپرست شرکت ابریشم لاهیجان و سیاهکل با اشاره به اینکه هر جعبه حاوی ۲۲هزار تخم ابریشم است، افزود: قیمت هرجعبه تخم ابریشم طبق نرخ مصوب و اعلام شده به شرکت های ابریشم هفتاد و پنج هزار ریال است.

آقاجانی با بیان اینکه تا امروز تعداد ۶۵۰ نفر از مجموع دو شهرستان لاهیجان و سیاهکل بذر گرفته اند، گفت: در هنگام خرید تخم نوغان پیشنهاد بیمه نیز ارائه شده که در صورت تمایل انجام می شود.

وی با تصریح اینکه تفریخ تخم های نوغان نیز یکی از فعالیت های امسال شرکت ابریشم لاهیجان و سیاهکل است، گفت: با پیشنهادی که مطرح می شود در صورت تمایل خریداران کرم یکروزه به آنها تحویل داده می شود.

سرپرست شرکت ابریشم لاهیجان و سیاهکل تصریح کرد: از ۵۰ هزار خانوار نوغاندار کشور۳۰ هزار انوار گیلانی هستند که ۶۰ درصد پیله ابریشم کشور را تولید می کنند.

به گفته آقاجانی پیله ابریشم تولید نوغانداران ۱۳ استان نوغان خیز کشور در یک هزار و۳۰۰ کارگاه سنتی ابریشم کشی تربت حیدریه و چهار کارخانه صنعتی گیلان و خراسان رضوی به نخ ابریشم تبدیل می شود.

وی با اشاره به ضرورت بیمه کشاورزی نوغان، اظهار کرد: نوغانداران می توانند با پرداخت ۴هزار و ۸۰۰ تومان به ازای هرجعبه تخم نوغان محصول خود را تا آخر فصل پرورش برابر هرگونه حادثه بیمه کنند./منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی