گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
سپتامبر 10, 2016 کد خبر : 52111 خبر ها

توزیع یک‌ میلیون و ۹۰۰ هزار برگه سهام عدالت در گیلان

گیلانیان : مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از توزیع یک‌ میلیون و ۹۰۰ هزار برگه سهام عدالت توسط ۱۶ شرکت تعاونی در استان خبر داد.

محمود ایزددوست پیش از ظهر امروز در جمع مدیران استان، اظهار کرد: امسال در هفته تعاون ۶ طرح با اعتبار ۲۳۵ میلیارد ریال در شهرستان‌های مختلف گیلان به بهره‌برداری رسیده است.

وی هفته تعاون را از ۱۳ تا ۱۹ شهریور ماه جاری عنوان کرد و گفت: در این هفته طرح‌های تعاون در تالش، بندر انزلی، صومعه‌سرا، آستانه‌اشرفیه و رودبار به بهره‌برداری رسیده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان به برتری دو شرکت تعاونی این استان در کشور اشاره کرد و گفت: امسال برای نخستین بار از بین ۱۸ تعاونی کشور دو شرکت تعاونی گیلان در بخش پرورش ماهیان خاویاری قروق و اتحادیه مصرف کارکنان دولت برتر شدند.

وی بیش از یک‌میلیون و ۹۰۰ هزار نفر را عضو ۱۶ شرکت تعاونی سهام عدالت ذکر کرد و افزود: این عده برگ سهام عدالت اخذ کردند.

ایزددوست با اشاره به اینکه در گیلان سه هزار و ۱۵۰ شرکت تعاونی فعال است، خاطرنشان کرد: این شرکت‌ها دارای ۱۶۶ هزار نفر عضو هستند.

وی با بیان اینکه ایجاد ۶۶۷ شرکت تعاونی در گیلان در دستور کار آینده است، یادآور شد: راه‌اندازی این تعداد تعاونی با سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۶۴۸ میلیارد ریال اشتغالزایی خوبی را ایجاد می‌کند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان اضافه کرد: یک‌هزار و ۹۷ دهیاری گیلان در ۴۳ بخش استان با ایجاد اشتغال برای ۴۸۵ نفر فعالیت دارند که نقش آنها در توسعه و عمران روستایی تاثیرگذار است.

وی درباره برنامه‌های امسال تعاون گیلان، خاطرنشان کرد: برگزاری جلسه و انعقاد قرارداد با دستگاه‌های اجرایی استان، کاهش تصدی‌گری‌ها و افزایش واگذاری‌ها به تشکل‌های تعاونی و… از جمله برنامه‌های امسال است.

به گفته ایزددوست، از سال ۹۲ تا ۹۴ تعداد ۴۴۱ شرکت تعاونی خدمات، صنعتی، فرش، کشاورزی، دامپروری و… با عضویت ۵ هزار و ۵۰۶ نفر و ایجاد فرصت شغلی برای ۵ هزار و ۲۴۲ نفر در گیلان تشکیل شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی