گیلانیان
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ Tuesday, 22 September , 2020
مارس 19, 2020 کد خبر : 77698 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

فرمانده سپاه استان گیلان:

توزیع ۴۰۰۰ بسته کمک معیشتی بین افراد کم‌ درآمد؛ حضور همه‌جانبه سپاه گیلان در مقابله با کرونا

توزیع ۴۰۰۰ بسته کمک معیشتی بین افراد کم‌ درآمد؛ حضور همه‌جانبه سپاه گیلان در مقابله با کرونا

گیلانیان : فرمانده سپاه استان گیلان با اشاره به حضور همه‌جانبه نیروهای جهادی و پاسدار گیلان در عرصه نبرد با کرونا گفت: پاسداران در عرصه نبرد با کرونا حضور موثری دارند.

سردار محمد عبدالله‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با اشاره به اینکه سپاه قدس گیلان از همان روزهای نخست شیوع ویروس کرونا در استان در جبهه مبارزه با کرونا نیز همانند دوران دفاع مقدس حضور موثری داشته است اظهار داشت: کادر درمان و پرستاران در خط مقدم مبارزه با کرونا در استان حضور شجاعانه‌ای دارند که البته نیازمند کمک نیز هستند.

فرمانده سپاه استان گیلان با بیان اینکه پاسداران و سایر نیروهای جهادی سپاه نیز از همان روزهای نخست شیوع کرونا در استان جهت رفع نیازهای کادر درمانی و کمک به آنان در بیمارستان‌ها حضور داشته‌اند گفت: نیروهای جهادی لشکر عملیاتی ۱۶ سپاه استان گیلان نیز برای کمک به کادر درمان در بیمارستان رازی رشت حضور پیدا کردند.

عبدالله‌پور با اشاره به پاسداران و نیروهای جهادی برای شکست کرونا در استان گیلان خاطرنشان کرد: پاسداران یا مدافعان حرم که وظیفه نبرد و جنگ با دشمن را بر عهده دارند با هم عهد بستند که در عرصه نبرد با کرونا نیز همچون جبهه‌های نبرد در سوریه حضور موثری داشته باشند حتی اگر با عنایت خداوند شهادت در این راه نصیبشان شود.

وی با بیان اینکه استان گیلان در اجرای طرح غربالگری و بسیج ملی مقابله با کرونا در کشور پیشتاز بوده است تصریح کرد: طبق آمار‌های اعلام شده بالغ بر ۱۶ میلیون نفر در کشور در راستای اجرای طرح غربالگری پایش شدند که ۲ میلیون نفر آن مربوط به استان گیلان بوده و هم‌اکنون مردم ۱۱ شهرستان گیلان اکثراً غربالگری شدند.

عبدالله‌پور با بیان اینکه بسیاری از پاسداران در استان گیلان مانند یک بهورز در حال ارائه خدمت به بیماران و کمک به دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستند گفت: با همدلی، همفکری، خلاقیت جمعی و کار خالصانه می‌توان از موانع مختلف همچون ویروس کرونا یا حتی مشکلات بزرگتر و بدتر از آن نیز عبور کرد البته به نظر می‌رسد که پشت این بیماری دشمنان حضور دارند‌.

فرمانده سپاه استان گیلان با بیان اینکه در راستای اجرای طرح غربالگری در استان گیلان بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر مبتلا به کرونا شناسایی شدند افزود: سپاه استان گیلان در حوزه رفع آلودگی و گندزدایی اماکن عمومی نیز با توجه به تجربه‌های خود نسبت به گندزدایی بسیاری از اماکن عمومی در شهرستان‌های استان اقدام کرده است.

وی با اشاره به اینکه نیروهای جهادی لشکر عملیاتی ۱۶ سپاه قدس گیلان وظیفه گندزدایی اماکن غرب استان را بر عهده داشته و قسمت شرق استان نیز به سایر نیروها سپرده شد تصریح کرد: بخش اعظمی از گندزدایی اماکن شهر رشت را شهرداری رشت بر عهده گرفت و گندزدایی محلات با محوریت حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت و در روستاها نیز با محوریت دهیاری‌ها انجام شد.

عبدالله‌پور اقدامات قرارگاه فضای مجازی سپاه قدس استان و سایر نیروهای فعال در حوزه فضای مجازی در عرصه نبرد با کرونا و ارائه آموزش‌های لازم در این عرصه را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بسیج سازندگی سپاه استان گیلان نیز در این ایام با همکاری گروه‌های جهادی و خودجوش مردمی اقدامات موثری در حوزه تولید ماسک و اقلام بهداشتی داشته است.

فرمانده سپاه استان گیلان برخورد جدی سپاه با محتکران لوازم بهداشتی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: سازمان اطلاعات سپاه گیلان با همکاری دادستانی و ناجا اقدامات جدی در راستای شناسایی محتکران لوازم بهداشتی داشته که منجر به شناسایی تعدادی از محتکران در استان شد و اقلام بهداشتی کشف شده نیز به دانشگاه علوم پزشکی گیلان تحویل داده شد.

عبدالله‌پور با اشاره به اقدامات انجام شده سپاه در حوزه محرومیت‌زدایی گفت: شیوع ویروس کرونا در این ایام باعث افزایش مشکلات معیشتی برای برخی افراد و یا حتی کاهش درآمد آنان شد که در این راستا ۴ هزار بسته کمک معیشتی شامل برنج، روغن، مرغ و گوشت بین افراد نیازمند و کم‌درآمد توزیع کردیم.

وی اقدامات بسیج ادارات نسبت به گندزدایی محیط ادارات در این ایام و ارائه آموزش‌های لازم را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: بیش از ۱۲۰ پزشک و پرستار از سوی نیروی زمینی سپاه در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شرق و غرب استان گیلان در حال ارائه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا هستند و تعدادی نیز در مرکز گیلان در حال ارائه خدمت هستند.

فرمانده سپاه استان گیلان با بیان اینکه هم اکنون ۱۱ هزار و ۲۳۵ بسیجی با همکاری سایر گروه‌های جهادی در گیلان مشغول فعالیت در طرح غربالگری و ارائه خدمات در سایر بخش‌ها هستند ابراز داشت: ۱۷ هزار و ۷۰۹ بسیجی دیگر نیز آماده فعالیت و خدمات‌رسانی به مردم هستند.

عبدالله‌پور با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی ۸ درمانگاه سپاه گیلان در سراسر استان تصریح کرد: شبانه روزی شدن فعالیت درمانگاه‌های سپاه در سراسر استان باعث شد تا مردم برای دریافت خدمات مستقیماً به بیمارستان‌ها مراجعه نکنند و در کاهش تعداد مراجعه‌کنندگان موثر بوده از طرفی بیمارستان‌ها خود مرکز شیوع کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران