گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ Thursday, 1 December , 2022
مارس 19, 2016 کد خبر : 47051 خبر ها

توزیع ۱۰۰ هزار نسخه اطلاعات گردشگری در گیلان

توزیع ۱۰۰ هزار نسخه اطلاعات گردشگری در گیلان

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از توزیع ۱۰۰ هزار اقلام فرهنگی و اطلاعات گردشگری این استان در نوروز ۹۵ خبر داد.

رضا علیزاده پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از تاسیسات گردشگری استان با اشاره به اینکه دور نخست سفرهای نوروزی از چند روز گذشته به گیلان آغاز شده است، اظهار کرد: برای پذیرایی از مهمانان نوروزی در آمادگی کامل هستیم.

وی با تصریح بر اینکه در راستای ارائه خدمات باکیفیت به گردشگران و مهمانان نوروزی بازدیدها و نظارت‌ها صورت می‌گیرد، افزود: تمام اماکن اقامتی، هتل‌ها، مسافرکاشانه و… در شهرستان‌های گیلان آماده پذیرش مسافران هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه برای استقبال از نوروز ۹۵ جشنواره‌هایی در استان برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: «نوروزگاه» یکی از برنامه‌های مناسب این ایام است.

وی اجرای برنامه نوروزگاه را در پاسداشت سنت‌های گذشته و اصیل نوروزی گیلان عنوان کرد و یادآور شد: به مناسبت ایام نوروز نمایشگاه‌های مختلفی از جمله صنایع‌دستی و غذا در استان برپا می‌شود.

علیزاده گیلان را دارای تنوع غذایی بسیار زیاد دانست و یادآور شد: تنوع غذایی گیلان یکی از جاذبه‌های گردشگری این استان محسوب می‌شود که در نقاط مختلف تقدیم مهمانان نوروزی می‌شود.

وی برخورد جدی با واحدهای متخلف را در دستور کار بازرسان اداره کل میراث فرهنگی گیلان ذکر کرد و گفت: نظارت و بازرسی از واحدهای اقامتی و تاسیسات گردشگری گیلان به صورت مستمر در حال انجام است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از توزیع بیش از یک‌صد هزار نسخه بروشور و اقلام فرهنگی و اطلاعات گردشگری این استان خبر داد و متذکر شد: این بروشورها مهمانان را به نقاط گردشگری گیلان هدایت می‌کند.

وی گیلان را دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی دانست و خاطر نشان کرد: پیش‌بینی می‌شود نوروز ۹۵ پذیرای بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی باشیم.

علیزاده موزه‌ها، آثار باستانی و تاریخی مانند قلعه‌رودخان، شهرک تاریخی ماسوله، دریا، جنگل‌، پارک‌های جنگلی، کوه و… را از جمله جاذبه‌های گردشگری گیلان برشمرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی