گیلانیان
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ Monday, 21 September , 2020
جولای 30, 2020 کد خبر : 79323 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

سخنگوی وزارت امور خارجه :

توسعه ارتباطات با ۱۵ کشور همسایه اولویت اصلی سیاست خارجی کشور است

توسعه ارتباطات با ۱۵ کشور همسایه اولویت اصلی سیاست خارجی کشور است

گیلانیان : سخنگوی وزارت امور خارجه توسعه ارتباطات با ۱۵ کشور همسایه را اولویت اصلی سیاست خارجی کشور خواند و گفت: از استان‌های همجوار در این‌باره انتظار مضاعف داریم.

سید عباس موسوی امروز در دیدار با استاندار گیلان با بیان اینکه توسعه ارتباطات با ۱۵ کشور همسایه اولویت اصلی سیاست خارجی کشورمان محسوب می‌شود نقش و جایگاه استان‌های مرزی را پراهمیت تلقی کرد و اظهار داشت: از استان‌های همجوار با کشورهای همسایه انتظار مضاعف داریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه استان گیلان را به عنوان یکی از مناطقی که دارای مرز مشترک با کشورهای همسایه است مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: نقش گیلان در حوزه مرادوات کشورمان با کشورهای همسایه به جهت دارابودن ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و ویژگی‌های بسیار زیاد در بخش‌های مختلف اهمیت فراوانی دارد.

موسوی ظرفیت بالای منطقه آزاد انزلی و نیز فعالان بخش خصوصی گیلان در توسعه مبادلات تجاری و ارتباط با کشورهای همسایه را یکی از نقاط قوت این استان که برای کشور حائز اهمیت است تلقی کرد و ابراز داشت: برای رفع موانع گسترش ارتباطات اقتصادی با کشورهای همجوار پیگیری جدی خواهیم داشت.

استاندار گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت‌های آستارا در تسهیل مبادلات با جمهوری آذربایجان مؤثر است اظهار داشت: تقویت دیپلماسی سیاسی و اقتصادی با کشورهای همسایه در کاهش آثار تحریم‌های غیرقانونی علیه ملت ایران تأثیر به‌سزایی دارد بنابراین با تمرکز بیشتری می‌تواند در دستور کار قرار گیرد.

ارسلان زارع دنبال کردن برنامه توسعه زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت،افزاری در مرز آستارا را امری لازم و ضروری که باید با جدیت انجام شود خواند و تصریح کرد: در شرایط شیوع کرونا در ماه‌های اخیر، هیچ‌گونه توقفی در مبادلات تجاری از طریق مرز آستارای گیلان به عنوان تنها مرز فعال در این ایام ایجاد نشده است.

وی با بیان اینکه وجود مراودات اجتماعی و اشتراکات فرهنگی می‌تواند در توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با همسایگان به ویژه جمهوری آذربایجان کمک‌کننده باشد افزود: موضوعات حمل و نقل در حوزه تجارت خارجی بسیار اثرگذار بوده و توسعه زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در مرز آستارا تسهیل‌گر مبادلات است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه میز دبیرخانه اتحادیه اوراسیا در گیلان برای بهره‌مندی از ظرفیت کشورهای CIS فعال شده است گفت: در این راستا تلاش ‌داریم با بهره‌گیری از ظرفیت فعالان بخش خصوصی و اتاق بازرگانی پویا، در ایجاد تنوع محصولات کالاهای صادرات محور و همچنین احداث پایانه گل و گیاه در آستارا گام برداریم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “