گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
آوریل 13, 2014 کد خبر : 26329 خبر ها

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت:

توسعه اقتصادی و سیاسی در سایه توسعه فرهنگی محقق می‌شود

توسعه اقتصادی و سیاسی در سایه توسعه فرهنگی محقق می‌شود

گیلانیان : عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی پیوستگی مسائل اقتصادی و فرهنگی در جهان امروز را مورد تأکید قرار داد و گفت: توسعه اقتصادی و سیاسی در سایه توسعه فرهنگی محقق می‌شود.

سید رضا موسوی روزان در ارتباط با نامگذاری سال جدید تحت عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، اظهارکرد: امام خامنه‌ای در سخنرانی‌های خود در حرم رضوی به موضوعات اقتصادی و فرهنگ توجه ویژه‌ای داشتند.

وی با اشاره به آغاز  نامگذاری سال ها توسط مقام معظم رهبری  تحت عنوان پیامبر اکرم (س) و ائمه اطهار، افزود: امام خامنه ای با توجه به شرایطی که در کشور به وجود می آید نام گذاری را انجام می‌دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی کلانشهر رشت، با بیان اینکه فرهنگ مجموعه ای به پیوسته است،گفت: فرهنگ هویت یک ملت را تشکیل می‌دهد.

موسوی روزان با تأکید بر اینکه ارزش های فرهنگی روح جامعه است،افزود: همه چیز مرتبط با فرهنگ است.

وی با تأکید بر اینکه فرهنگ حاشیه اقتصاد و سیاست نیست، افزود: باید مسائل فرهنگی اولویت داشته باشند وچرا که توسعه اقتصادی و سیاسی در زیر سایه توسعه فرهنگی محقق می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی کلانشهر رشت با اشاره به آسیب‌های اقتصادی در درون کشور، تصریح کرد: تحمل آسیب‌ها برای مردم مشکل است بنابراین مسئولان باید با برنامه‌ریزی درست آن را برای مردم سهل و آسان سازند.

موسوی روزان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در راهیان نور، خاطرنشان کرد: تحریف،فراموشی و تغییر ماهیت نظام و انقلاب ،سه محور فعالیت دشمنان انقلاب اسلامی است.

وی پیوستگی مسائل اقتصادی و فرهنگی در جهان امروز را مورد تأکید قرارداد و گفت: دشمن از ابزار فرهنگی برای رسیدن به اهداف اقتصادی خود استفاده می کند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی کلانشهر رشت، ترویج فرهنگ مبتذل غربی در درون کشور را یکی از برنامه‌های دشمن دانست و افزود: شورا برنامه‌های خوبی را در حوزه فرهنگ دنبال می‌کند.

موسوی روزان، یکی از کمیسیون‌های فعال شورا را کمیسیون فرهنگ دانست و گفت: این کمیسیون در مصوبات خوبی در حوزه انجمن شورا یاری، ٰورزشی و یکسان سازی تبلیغات داشته است.

وی، رسیدگی به مشکلات مدیریت شهری را مورد تأکید قرار داد و افزود: باید با یک مدیریت یکپارچه به شکل کلان، مشکلات شهری را بررسی کرد/منبع : تسنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی