گیلانیان
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ Tuesday, 21 January , 2020
تیر ۲۱, ۱۳۹۷ کد خبر : 67795 خبر ها

فرماندار آستارا :

توسعه زیرساخت‌های گردشگری به معنی از بین رفتن طبیعت نیست

توسعه زیرساخت‌های گردشگری به معنی از بین رفتن طبیعت نیست

گیلانیان : فرماندار آستارا گفت: توسعه بوم گردی با رعایت موازین و قوانین جاری برای صیانت از طبیعت موجب رونق اقتصاد گردشگری منطقه و افزایش درآمد ساکنان خواهد شد.

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در حاشیه بازدید از مراحل اجرای پروژه ساخت راه روستایی میه کومی و آبشار طبیعی واقع در این روستا گفت: آبشار روستای میه کومی بخش لوندویل شهرستان آستارا یکی از جاذبه های ویژه گردشگری شهرستان است که مغفول مانده است.

یونس رنجکش افزود: در دل طبیعت آستارا زیبایی های بسیاری نهفته است که متاسفانه در طول سال‌های گذشته به آن توجه نشده است .

وی اضافه کرد: یکی از سیاست‌های محوری فرمانداری آستارا توجه به جاذبه‌های گردشگری منطقه و توسعه زیرساخت‌های مناسب برای بهره‌مندی صحیح از این فرصت های گردشگری در مسیر توسعه شهرستان و افزایش درآمدهای اقتصادی ساکنان منطقه است.

وی ادامه داد: آبشار طبیعی میه کومی که دسترسی به آن از دل طبیعت جنگلی این روستا انجام می‌شود در کنار آبشار لاتون نقش مهمی در توسعه گردشگری منطقه خواهد داشت که هم اکنون فعالیت های عمرانی برای جاده سازی مناسب با هدف دسترسی آسان به این جاذبه های طبیعی آغاز شده است.

فرماندار آستارا ضمن تأکید بر رعایت اصول محیط زیست و حفظ طبیعت در اجرای پروژه های عمرانی و ارائه خدمات گردشگری موفقیت هر پروژه گردشگری را توجه به محیط طبیعی و پایداری آن دانست و خواستار رعایت ضوابط مربوطه و توسعه فرهنگ طبیعت گردی در بین گردشگران شد.

رنجکش اضافه کرد: توسعه زیرساختهای خدمات گردشگری به معنی از بین رفتن طبیعت و جاذبه های گردشگری طبیعی نیست بلکه هویت این گردشگری درگرو صیانت از طبیعت است که در حفظ آن باید همه به ویژه مردم منطقه و گردشگران بیشتر بکوشند.

وی گفت : با توجه به اجرای طرح بوم گردی در شهرستان آستارا و با هدف ایجاد اشتغال پایدار برای روستاییان منطقه آماده ارائه تسهیلات برای ایجاد واحدهای بوم گردی به مردم روستای میه کومی هستیم و متقاضیان می‌توانند برای اجرای طرح‌های مورد نظر به فرمانداری یا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان مراجعه کنند.

وی افزود: توسعه بوم گردی با رعایت موازین و قوانین جاری برای صیانت از طبیعت موجب رونق اقتصاد گردشگری منطقه و افزایش درآمد ساکنان خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

حمایت بنیاد برکت از باغداران و کشاورزان گیلانی

با خرید 20 هزار تن محصول صورت گرفت؛

حمایت بنیاد برکت از باغداران و کشاورزان گیلانی

کاهش فاصله بین «علم و صنعت» بهره‌وری را افزایش می‌دهد

معاون سازمان برنامه و بودجه در رشت:

کاهش فاصله بین «علم و صنعت» بهره‌وری را افزایش می‌دهد

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

نامه ۲۴ اقتصاددان کشور به رئیس‌جمهور:

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

ساز و کار بین المللی حل اختلافات برجام پذیرفتنی نیست

یک مقام وزارت امور خارجه روسیه :

ساز و کار بین المللی حل اختلافات برجام پذیرفتنی نیست

زندگی سردار سلیمانی

ار سلیمانی