گیلانیان
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ Monday, 21 September , 2020
جولای 30, 2020 کد خبر : 79325 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

توسعه زیرساخت های آستارا در تسهیل مبادلات با جمهوری آذربایجان موثر است

توسعه زیرساخت های آستارا در تسهیل مبادلات با جمهوری آذربایجان موثر است

گیلانیان : استاندار گیلان تقویت دیپلماسی سیاسی و اقتصادی با کشورهای همسایه را در کاهش آثار تحریم های غیرقانونی علیه ملت ایران موثر خواند و گفت: توسعه زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری در مرز آستارا با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در دیدار سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به تحریم‌های غیرقانونی دولت‌های استکباری علیه ملت ایران اشاره و اظهار کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و نیز توسعه دیپلماسی سیاسی و اقتصادی با کشورهای همسایه، می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

وی با اشاره به اینکه در شرایط شیوع کرونا طی ماه‌های اخیر، هیچگونه توقفی در مبادلات تجاری از طریق مرز آستارای گیلان به عنوان تنها مرز فعال در این ایام ایجاد نشد، گفت: وجود مراودات اجتماعی و اشتراکات فرهنگی می‌تواند در توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با همسایگان به ویژه جمهوری آذربایجان کمک‌کننده باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان موضوعات حمل و نقل را در حوزه تجارت خارجی بسیار اثرگذار عنوان کرد و با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری در مرز آستارا تسهیل‌گر مبادلات است، افزود: میز دبیرخانه اتحادیه اقتصادی اوراسیا در گیلان برای بهره‌مندی از ظرفیت کشورهای همسود (CIS) از ابتدا فعال شد و در این راستا تلاش‌ ما براین است با بهره‌گیری از ظرفیت بالای فعالان توانمند بخش خصوصی و اتاق بازرگانی پویا، در ایجاد تنوع محصولات کالاهای صادرات محور و همچنین احداث پایانه گل و گیاه در آستارا گام‌های موثری برداشته شود.

در این دیدار سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز با اشاره به اینکه توسعه ارتباطات با ۱۵ کشور همسایه، اولویت اصلی سیاست خارجی ماست، گفت: در این میان از استان‌های همجوار با کشورهای همسایه، انتظار مضاعف داریم و نقش گیلان با دارابودن ویژگی‌های بسیار ، اهمیت زیادی دارد.

سیدعباس موسوی به ظرفیت بالای منطقه آزاد انزلی و نیز فعالان بخش خصوصی گیلان در توسعه مبادلات تجاری و ارتباط با کشورهای همسایه اشاره و اضافه کرد: برای رفع موانع گسترش ارتباطات اقتصادی با کشورهای همجوار پیگیری جدی خواهیم داشت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “