گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
فوریه 3, 2016 کد خبر : 45556 خبر ها

توسعه صنعتی گیلان نیازمند برنامه‌ریزی جامع است

توسعه صنعتی گیلان نیازمند برنامه‌ریزی جامع است

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: برنامه‌ریزی جامع و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها نیاز مهم برای توسعه صنعتی گیلان است.

علی منتظری پیش از ظهر امروز در جمع مدیران سازمان صنعت و معدن استان درباره افتتاح صنعت فرآوری کاه و کلش و تفاله نیشکر برای تولید خمیر کاغذ در گیلان اظهار کرد: توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای ایجاد ارزش افزوده در حوزه صنایع تبدیلی ضایعات کشاورزی در استان از اهداف مهم است.

وی با بیان اینکه حمایت از توسعه اینگونه صنایع در دستور کار قرار دارد، افزود: توسعه صنایع سلولزی و افزایش تولید محصولاتی نظیر ام‌دی‌اف و دیگر محصولات چوبی از جمله اهداف مهم است.

رئیس سامان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه یکی از محورهای توسعه صنعتی در این استان برنامه‌ریزی و بهره‌گیری از ظرفیت‌هاست، تصریح کرد: مطالعات مفصلی برای تدوین برنامه‌های مورد نظر توسعه صنعتی گیلان در حال انجام است.

وی توسعه صنایع تبدیلی و ضایعات کشاورزی را براساس برنامه راهبردی توسعه صنعتی استان دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به تاثیر این صنعت در رونق هرچه بیشتر زراعت چوب، امیدواریم شاهد توسعه روزافزون صنایع تبدیلی در استان باشیم.

منتظری از آمادگی لازم برای حمایت از تمام سرمایه‌گذاران صنایع‌ تبدیلی در گیلان خبر داد.

به گزارش فارس، واحد تولیدی مذکور با ظرفیت تولید روزانه در فاز نخست ۵۰ تن بوده و برای این فاز ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته و برای ۱۰۰ نفر اشتغال مستقیم و ۱۰۰ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است.

کارخانه فرآوری کاه و کلش و تفاله نیشکر برای تولید خمیر کاغذ در ۱۰ فاز تکمیل می‌شود و در پایان این فاز ظرفیت تولید به ۵۰۰ تن در روز افزایش می‌یابد.

با توجه به اینکه نیاز مصرفی روزانه خمیر کاغذ در کشور که دو هزار تن است، افتتاح صنعت مذکور می‌تواند ۲۵ درصد از نیاز روزانه کل کشور به محصول خمیر کاغذ را برطرف کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد