گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
می 4, 2014 کد خبر : 26861 خبر ها

علیزاده:

توسعه صنعت گردشگری نقش مهمی در تنوع بخشی به اقتصاد گیلان دارد

توسعه صنعت گردشگری نقش مهمی در تنوع بخشی به اقتصاد گیلان دارد

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: توسعه صنعت گردشگری در استان نقش مهمی در تنوع بخشی به اقتصاد منطقه دارد.

رضا علیزاده پیش از ظهر یکشنبه در جمع مسئولان استان افزود: گردشگری امروز یکی از بزرگترین و سودآورترین صنایع دنیا به شمار می رود.

وی اظهارداشت: به دلیل اهمیت و نقش گردشگری بسیاری از کشورها این صنعت را در استراتژی ها و برنامه های توسعه خود گنجانده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: صنعت گردشگری به واسطه برنامه ریزی مناسب و شناخت مزیت ها و محدودیت ها می تواند نقش مهمی در توسعه ملی و تنوع بخشیدن به اقتصاد منطقه داشته باشد.

وی افزود: توسعه توریسم در نواحی مستعد گردشگری یکی از راهبردهایی نوینی که در اغلب کشورهای جهان مورد توجه قرار گرفته است.

علیزاده افزود: این نقش مهم گردشگری باعث شده که امروزه این صنعت به یکی از سریع ترین بخش های اقتصادی تبدیل شود.

وی اظهارداشت: گیلان دارای فرهنگی غنی و نیز محیط طبیعی کم نظیر است، ویژگی های طبیعی و فرهنگی متنوع در این استان زیبایی شمالی هر ساله گردشگران زیادی را از اقصی نقاط جهان و کشور به این سامان می کشاند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اذعان داشت: جاذبه های باستانی، تاریخی، فرهنگی و طبیعی این استان مبنای بسیار مطلوبی برای ترغیب و تشویق سرمایه گذاران برای شرکت و سرمایه گذاری در طرح های مهم توسعه گردشگری خواهد بود.

وی در ادامه بر ضرورت توسعه زیر ساخت ها با هدف جلب و جذب سرمایه گذاری در استان تاکید کرد و بیان داشت: گردشگری از ظرفیت های مهم اقتصادی و فرهنگی گیلان است.

علیزاده با اشاره به اینکه رونق گردشگری در گیلان نیازمند سرمایه گذاری موثر است، یادآورشد: سرمایه گذاری در این بخش توجیه اقتصادی داشته و رشد و توسعه منطقه را به همراه دارد./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی