گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
ژوئن 19, 2014 کد خبر : 27876 خبر ها

مسجد جامعی:

توسعه پایدار محلی باید نخستین اولویت شوراهای اسلامی باشد

توسعه پایدار محلی باید نخستین اولویت شوراهای اسلامی باشد

گیلانیان : رئیس مجمع مشورتی شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور گفت: توسعه پایدار محلی و ارتقای کیفیت محیط زیست باید نخستین اولویت شوراهای اسلامی باشد.

احمد مسجد جامعی ظهر چهارشنبه در دومین اجلاس روسای شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور که در ساختمان شهرداری واقع در میدان شهدای سرپل ذهاب رشت برگزار شد، افزود: بهبود نظام مدیریت کلانشهرها، نظارت دقیق و کارآمد در گسترش کلانشهرها، تحقق حداکثری حقوق شهروندان، افزایش سطح مشارکت مردم در اداره امور محلی با رعایت اصل ۱۰۳ قانون اساسی و تحقق نظام مالیه محلی و درآمدهای پایدار از دیگر راهبردهای است که شوراهای اسلامی کلان‌شهرهای کشور با کمک این اجلاس باید به آن دست یابند.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون ارتباطات مؤثری با دولت از سوی و روند شهرداری تهران آغاز شده که امید می‌رود دیدگاه‌های مختلف به صورت یکپارچه برای رفع مشکلات کلان‌شهرها در کنار یکدیگر قرارگیرند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در این راستا کمیسیونی با حضور وزیران و اعضای شورا تشکیل شده که از مهمترین اهداف آن سیاست‌گذاری، زمینه سازی و ایجاد سازوکار مناسب به منظور برقراری تعامل مطلوب و مدیریت یکپارچه شهری است.

وی از انضباط شهری به عنوان اولویتی مهم یاد کرد و گفت: تحقق این امر مستلزم وجود قوانین و قواعد شفاف و پشتیبانی کننده است که در بخش سیما و منظر شهری تهران همه قوانین به یک سند مبدل گشت بر این اساس کار گروه نظارت بر قانون شکل گرفت.

مسجد جامعی به اولویت مهم حقوق شهروندی اشاره کرد و افزود: سلامت جسمی، روحی و اجتماعی، محیط زیست و فضای سبز سالم و با نشاط و حفظ فرهنگ از دیگر اولویت‌های مهمی است که باید مد نظر شوراهای اسلامی و شهرداری ها قرار گیرد./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی