گیلانیان
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ Monday, 1 March , 2021
فوریه 6, 2013 کد خبر : 17057 خبر ها

استاندار گیلان :

توسعه کشاورزی معضل بیکاری در گیلان را رفع می کند

توسعه کشاورزی معضل بیکاری در گیلان را رفع می کند

گیلانیان : استاندار گیلان در مراسم بهره برداری از هشت پروژه عمرانی ، صنعتی و خدماتی در رشت گفت : برای ایجاد توسعه باید زمینه فعالیت را برای همه قشرهای مختلف مردم فراهم کنیم .

مهندس هاشم نیا افزود : منابع طبیعی ، باتوجه به امکان بالقوه استان می تواند زمینه مناسبی برای توسعه گیلان باشد .

وی با اشاره به وجود بیش از ۵۵۰ هزار هکتار جنگل در استان اظهار داشت : ۷ درصد مواد اولیه کاغذ کشور از گیلان تأمین می شود .

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به فراهم بودن زیرساخت های توسعه در استان ادامه داد : گیلان هم اکنون امکان توزیع ۱۵ میلیون متر مکعب گاز را دارد با این میزان این استان قابلیت دارا بودن ۲ کارخانه پتروشیمی را خواهد داشت .

مهندس هاشم نیا با بیان اینکه هم اکنون ۴ سد در استان در مرحله ساخت با مطالعه وجود دارد ، تأکید کرد : تا چند سال آینده در گیلان امکان ذخیره سازی بیش از ۵ میلیارد متر مکعب آب وجود خواهد داشت .

وی با تأکید بر بهره بردن بیشتر از منابع استان به ویژه در بخش کشاورزی گفت : درحالی که این بخش ۴۲ درصد اشتغال گیلان را تأمین می کند ۸ ماه از سال زمینهای کشاورزی بلااستفاده است که برای بهره برداری حداکثری و مناسب از این منابع مهم برنامه ریزی صورت بگیرد .

استاندار گیلان منابع علمی و فناوری را از دیگر قابلیت های مهم استان اعلام کرد و افزود : در گیلان هم اکنون بیش از ۱۴۴ هزار دانشجو درحال تحصیل است که این امر با پیش از انقلاب قابل مقایسه نیست .

مهندس هاشم نیا با اشاره به اینکه گیلان دارای منابع انسانی قوی در همه بخشهاست ، اظهار داشت : استفاده از این منابع برای توسعه همه جانبه استان نیازمند برنامه ریزی و یک حرکت و عزم جدیست .

وی ادامه داد : با حل ریشه ای مشکلات می توانیم هرچه بیشتر برای پیشرفت گیلان گام برداریم.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین بررفع موانع برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی تأکید کرد و گفت : با تسریع در امور مربوط به سرمایه گذاران بخش خصوصی و حمایت و رفع موانع موجود ، می توانیم شاهد جذب بیشتر سرمایه گذاری در استان باشیم .

استاندار گیلان با بیان اینکه قوانین سرمایه گذاری در بیشتر مواقع سخت گیری ندارد ، گفت : بیشتر سخت گیری ها متأسفانه به دلیل تفسیر نادرست قوانین از سوی کارشناسان ما در ادارات اتخاذ شده است .

وی با اشاره به افتتاح ۱۴  هتل در گیلان درحال حاضر و افتتاح مجتمع خدمات رفاهی باران گفت : موضوع مربوط به گردشگری و مسائل مربوط به آن بسیار حائز اهمیت است ، با توجه به اینکه بیشترین سفرها به صورت زمینی انجام می پذیرد و باید بهداشت درشهرها و همچنین مجتمع های خدمات رفاهی توجه شود تا موجب رضایتمندی مسافران و گردشگران را فراهم آورد .

در این مراسم فرماندار رشت نیز گفت : در دهه ی مبارک فجر امسال ۱۹۲ طرح با اعتباری بالغ بر ۱۵۶ میلیارد تومان در این شهرستان مورد بهره برداری قرار  می گیرد .

ˈولی الله عظمتیˈ نیز در این مراسم از افتتاح ۱۹۲ پروژه در دهه مبارک فجر در این شهرستان خبر داد ادامه داد: این تعداد پروژه با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال در امور کشاورزی ، بهداشتی و دیگر بخش های خدماتی به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه سخنانش، انقلاب اسلامی را پدیده ای منحصربفرد ذکر و اضافه کرد: پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، دستاوردهای زیادی در بخش های مختلف برای ملت به همراه داشته است.

عظمتی احیای دین اسلام، بیداری اسلامی و توسعه و پیشرفت در زمینه های مختلف علمی و فنآوری را از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی عنوان کرد.

گفتنی است برای هشت پروژه عمرانی و صنعتی و خدماتی مجموعا” ۱۳۹ هزار و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است که برای ۱۰۰ نفر بصورت مستقیم و ۱۳۶ نفر بطورغیرمستقیم شغل ایجاد شده است . 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری:

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی :

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت