گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
فوریه 6, 2013 کد خبر : 17057 خبر ها

استاندار گیلان :

توسعه کشاورزی معضل بیکاری در گیلان را رفع می کند

توسعه کشاورزی معضل بیکاری در گیلان را رفع می کند

گیلانیان : استاندار گیلان در مراسم بهره برداری از هشت پروژه عمرانی ، صنعتی و خدماتی در رشت گفت : برای ایجاد توسعه باید زمینه فعالیت را برای همه قشرهای مختلف مردم فراهم کنیم .

مهندس هاشم نیا افزود : منابع طبیعی ، باتوجه به امکان بالقوه استان می تواند زمینه مناسبی برای توسعه گیلان باشد .

وی با اشاره به وجود بیش از ۵۵۰ هزار هکتار جنگل در استان اظهار داشت : ۷ درصد مواد اولیه کاغذ کشور از گیلان تأمین می شود .

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به فراهم بودن زیرساخت های توسعه در استان ادامه داد : گیلان هم اکنون امکان توزیع ۱۵ میلیون متر مکعب گاز را دارد با این میزان این استان قابلیت دارا بودن ۲ کارخانه پتروشیمی را خواهد داشت .

مهندس هاشم نیا با بیان اینکه هم اکنون ۴ سد در استان در مرحله ساخت با مطالعه وجود دارد ، تأکید کرد : تا چند سال آینده در گیلان امکان ذخیره سازی بیش از ۵ میلیارد متر مکعب آب وجود خواهد داشت .

وی با تأکید بر بهره بردن بیشتر از منابع استان به ویژه در بخش کشاورزی گفت : درحالی که این بخش ۴۲ درصد اشتغال گیلان را تأمین می کند ۸ ماه از سال زمینهای کشاورزی بلااستفاده است که برای بهره برداری حداکثری و مناسب از این منابع مهم برنامه ریزی صورت بگیرد .

استاندار گیلان منابع علمی و فناوری را از دیگر قابلیت های مهم استان اعلام کرد و افزود : در گیلان هم اکنون بیش از ۱۴۴ هزار دانشجو درحال تحصیل است که این امر با پیش از انقلاب قابل مقایسه نیست .

مهندس هاشم نیا با اشاره به اینکه گیلان دارای منابع انسانی قوی در همه بخشهاست ، اظهار داشت : استفاده از این منابع برای توسعه همه جانبه استان نیازمند برنامه ریزی و یک حرکت و عزم جدیست .

وی ادامه داد : با حل ریشه ای مشکلات می توانیم هرچه بیشتر برای پیشرفت گیلان گام برداریم.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین بررفع موانع برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی تأکید کرد و گفت : با تسریع در امور مربوط به سرمایه گذاران بخش خصوصی و حمایت و رفع موانع موجود ، می توانیم شاهد جذب بیشتر سرمایه گذاری در استان باشیم .

استاندار گیلان با بیان اینکه قوانین سرمایه گذاری در بیشتر مواقع سخت گیری ندارد ، گفت : بیشتر سخت گیری ها متأسفانه به دلیل تفسیر نادرست قوانین از سوی کارشناسان ما در ادارات اتخاذ شده است .

وی با اشاره به افتتاح ۱۴  هتل در گیلان درحال حاضر و افتتاح مجتمع خدمات رفاهی باران گفت : موضوع مربوط به گردشگری و مسائل مربوط به آن بسیار حائز اهمیت است ، با توجه به اینکه بیشترین سفرها به صورت زمینی انجام می پذیرد و باید بهداشت درشهرها و همچنین مجتمع های خدمات رفاهی توجه شود تا موجب رضایتمندی مسافران و گردشگران را فراهم آورد .

در این مراسم فرماندار رشت نیز گفت : در دهه ی مبارک فجر امسال ۱۹۲ طرح با اعتباری بالغ بر ۱۵۶ میلیارد تومان در این شهرستان مورد بهره برداری قرار  می گیرد .

ˈولی الله عظمتیˈ نیز در این مراسم از افتتاح ۱۹۲ پروژه در دهه مبارک فجر در این شهرستان خبر داد ادامه داد: این تعداد پروژه با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال در امور کشاورزی ، بهداشتی و دیگر بخش های خدماتی به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه سخنانش، انقلاب اسلامی را پدیده ای منحصربفرد ذکر و اضافه کرد: پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، دستاوردهای زیادی در بخش های مختلف برای ملت به همراه داشته است.

عظمتی احیای دین اسلام، بیداری اسلامی و توسعه و پیشرفت در زمینه های مختلف علمی و فنآوری را از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی عنوان کرد.

گفتنی است برای هشت پروژه عمرانی و صنعتی و خدماتی مجموعا” ۱۳۹ هزار و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است که برای ۱۰۰ نفر بصورت مستقیم و ۱۳۶ نفر بطورغیرمستقیم شغل ایجاد شده است . 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد