گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
آگوست 16, 2014 کد خبر : 29038 خبر ها

نماینده مردم رودبار :

توسعه کشاورزی گیلان مستلزم سرمایه گذاری و توسعه زیر ساخت های اساسی است

توسعه کشاورزی گیلان مستلزم سرمایه گذاری و توسعه زیر ساخت های اساسی است

گیلانیان : عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه کشاورزی گیلان مستلزم سرمایه گذاری و توسعه زیر ساخت ها به ویژه در حوزه آب است.

عطا الله حکیمی ظهر شنبه در جلسه کشاورزی شهرستان رودبار افزود: با داشتن اطلاعات دقیق و برنامه ریزی صحیح می‌ توان به توسعه کشاورزی و افزایش تولید در استان دست یافت.

وی همچنین به توسعه کشت زیتون در رودبار تاکید کرد و اظهارداشت: محصول زیتون از فرصت های اقتصادی مهم استان به ویژه این شهرستان است.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آفت مگس زیتون از مشکلات اساسی زیتونکاران منطقه است، گفت:  دولت باید برای مهار این آفت برنامه جامعی داشته باشد.

وی در ادامه بر رضورت توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی تاکید کرد و از سیستم بانکی خواست در پرداخت تسهیلات به طرح‌ های کشاورزی تلاش مضاعفی داشته تا همگان شاهد رشد و شکوفایی بخش کشاورزی به عنوان مهمترین محور توسعه استان باشند.

حکیمی یادآورشد: کشاورزی یکی از مهمترین بخش‌ های توسعه و اصلی ترین ظرفیت در راستای اشتغال زایی و افزایش تولید در استان است.

افتتاح کشتارگاه صنعتی طیور در رودبار

فرماندار شهرستان رودبار نیز در این نشست از افتتاح کشتارگاه صنعتی طیور در این شهرستان با صرف اعتبار ۲۱ میلیارد تومانی و اشتغالزایی مستقیم ۲۵۰ نفری طی هفته دولت امسال خبر داد.

سید محمد احمدی با اشاره به طرح های شهرستان رودبار که در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد، افزود: این پروژه ها از نظر تعداد ۱۲۷ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی اظهار داشت: علاوه بر این از منظر میزان اعتبار صرف شده و تعداد اشتغالزایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب از ۴۱۳ و ۲۵۰ درصد رشد برخوردار بوده است.

فرماندار شهرستان رودبار ادامه داد: مهمترین طرح های عمرانی که در هفته دولت امسال به بهره‌ برداری می‌رسد طرح های آسفالت توتکابن به بره سر و لوشان به جیرنده و کلیشم را شامل می شود.

وی در ادامه گازرسانی به جیرنده، بره سر و چهارمحل، طرح آبیاری تحت فشار، افتتاح طرح فرستنده دیجیتال منجیل و ساختمان اداری کمیته امداد امام خمینی(ره)  را از دیگر طرح هایی عنوان کرد که طی هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی