گیلانیان
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ Saturday, 14 December , 2019
آبان ۱۹, ۱۳۹۷ کد خبر : 70384 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

فرماندار آستارا :

توسعه کمی و کیفی خدمات پزشکی مطالبه جدی مردم آستارا است

توسعه کمی و کیفی خدمات پزشکی مطالبه جدی مردم آستارا است

گیلانیان : فرماندار آستارا گفت: توسعه کمی و کیفی خدمات پزشکی مطالبه جدی مردم  شهرستان مرزنشین آستارا است‌.

یونس رنجکش با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در زمینه تکمیل زیرساخت های حوزه خدمات درمانی در آستارا انجام شده اما کاستی‌های آن بیشتر به چشم می آید، اظهار کرد: ضروری است به صورت جدی به مشکلات موجود توجه ویژه شده و در رفع آنها تلاش شود.

وی با اشاره به اینکه آستارا با توجه به مرزی و گردشگرپذیر بودن دارای جمعیت شناور بالایی از اتباع داخلی و خارجی بوده و یکی از نیازهای این جمعیت بهره‌مندی از خدمات پزشکی و درمانی است، افزود: روزانه بیش از ۲ هزار تبعه خارجی و سالانه ۶ میلیون گردشگر داخلی و همچنین جمعیت حدود ۹۲ هزار نفری آستارا از تنها یک بیمارستان استفاده می کنند.

رنجکش یادآور شد: با توجه به حجم بالای مراجعات، کمبودهای موجود در این حوزه اعم از پزشک متخصص، امکانات و تجهیزات، به هیچ وجه پاسخگو نیست.

فرماندار آستارا با بیان اینکه این شهرستان به دلیل موقعیت خاصی که دارد، می تواند علاوه برحوزه تجاری در زمینه توریسم درمانی نیز فعالیت داشته باشد، گفت: بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی درکنار پشتیبانی بخش دولتی یک نیاز ضروری در این شهرستان است که متاسفانه جدیتی در این زمینه دیده نمی شود.

وی‌ با تأکید بر لزوم تکمیل امکانات و تجهیزات تنها بیمارستان شهرستان و همچنین تامین نیروی درمانی متخصص در آستارا، ادامه داد: انتظار داریم با فراهم کردن تمهیدات و تسهیلات ویژه توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان این مشکلات برطرف شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

گیلانیان به گزارش فارس : با دستور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه هنرمندان کماکان از پرداخت مالیات به صورت کامل معاف هستند؛ این در حالی است که مالیات حقوق کارگران و کارمندان پیش از پرداخت به آن‌ها از حساب‌شان کسر می‌شود!

سلبریتی‌ها لاکچری