گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
فوریه 23, 2016 کد خبر : 46260 خبر ها

استاندار گیلان:

توسعه ی شهرک صنعتی سفیدرود با مشارکت صنایع غیرآلاینده

توسعه ی شهرک صنعتی سفیدرود با مشارکت صنایع غیرآلاینده

گیلانیان : استاندار عصر امروز در نشست  توسعه ی شهرک صنعتی سفیدرود رشت گفت: شهرک صنعتی سفید رود  باید با صنایع غیرآلاینده و فناوری های دانش بنیان توسعه یابد.

دکتر محمدعلی نجفی در این جلسه با اشاره به اینکه فاز اول توسعه ی شهرک صنعتی با ۲۰۰ هکتار عملیاتی شده است افزود: در فاز دوم که در مرحله اخذ مجوزهای لازم است با ۵۰۰ هکتار توسعه می یابد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه این شهرک به عنوان بزرگترین مجموعه صنعتی شمال کشور محسوب می شود افزود: با توجه به جانمایی و تخصیص این عرصه به عنوان سند چشم انداز استقرار واحدهای صنعتی برای ۲۰ تا ۲۵ سال آینده در نظر گرفته شده است.

وی افزود : شرکت شهرک های صنعتی گیلان با هدف ایجاد زیر ساخت های مناسب و تهیه امکانات مورد نیاز جهت استقرار واحد های صنعتی و کار آفرینان و همچنین ارائه خدمات ضروری به متقاضیان سرمایه گذاری تاسیس شده است و سرمایه گذاران می توانند از مشوقها و مزایای آن بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه این شهرک می تواند اشتغالزایی فراوانی برای جوانان داشته باشد گفت: شهرک صنعتی رشت باید با صنایع غیرآلاینده همچون شرکت های توزیع کالا و تولید فناوری های دانش بنیان توسعه یابد.

وی با بیان اینکه زیرساخت های لازم برای توسعه ی این شهرک در حال انجام است خاطرنشان کرد: احداث تصفیه خانه فاضلاب برای شهرک صنعتی سفیدرود یکی از زیرساخت ها ضروری است که باید  هرچه سریع تر آغاز شود .

استاندار گیلان بر ضرورت برنامه ریزی برای انتقال مشاغل خرد از بافت شهری به این شهرک تأکید کرد و افزود: ساماندهی این مشاغل در جوار این شهرک با همکاری اصناف استان از برنامه های آینده ی توسعه ی شهرک صنعتی سفیدرود رشت است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان از اشتغال بیش از ۱۳ هزار نفر در ۷۴۲ واحد صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی خبر داد  و گفت :این افراد در  ۳۳ شهرک و ناحیه صنعتی زیر مجموعه شرکت شهرک های صنعتی گیلان فعالیت می کنند.

طهمورث لاهوتی با بیان اینکه ۷۵۵هکتار مساحت زمین صنعتی این شهرک‌ها است گفت : ۷۴۲ واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان مستقرند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد