گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
آوریل 17, 2013 کد خبر : 18293 خبر ها

استاندار گیلان خبر داد :

تولید ۸ درصد فولاد کشور در گیلان

تولید ۸ درصد فولاد کشور در گیلان

گیلانیان : استاندار گیلان  در حاشیه بازدید از کارخانه فولاد تیام بیستون وپارس بتن مقاوم تیام گفت : این استان با تولید ۴ میلیون تن فولاد در سال ، معادل ۸ درصد فولاد کشور را تولید می کند .

مهندس کیهان هاشم نیا افزود : با بهره برداری از دو واحد تولید فولاد دیگر در گیلان این میزان به ۱۰ درصد تولید افزایش می یابد .

وی با تأکید برحمایت همه جانبه از سرمایه گذاران بخش خصوصی اظهار داشت : برای رفع مشکل بیکاری باید به سرمایه گذاران و کارآفرینان اهمیت داد و از آنها حمایت کرد .

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد : بخش اعظم مشکلات سرمایه گذاران در استا ن از کمبودهای مالی ، بوروکراسی در استان بیش از کمبودهای مالی آنهاست که اغلب آنها نیز تفسیر به رأی قانون کارشناسان امر است .

گفتنی است : برای ساخت کارخانه بتن مقاوم تیام که در مرحله پیش تولید است ۱۲ میلیارد تومان هزینه شده و با اشتغالزایی ۱۲۰ نفر در روز ، قادر است سالانه ۴ هزار متر دیوار پیش ساخته را تولید کند .

کارخانه فولاد تیام بیستون نیز در زمینی به مساحت ۷۰ هکتار در حال ساخت است و برای آن ۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد شد و برای ۲ هزار نفر اشتغالزایی می شود .

این کارخانه قادر است سالانه یک میلیون تن فولاد خام و یک میلیون تن محصولات فولادی و آهنی را تولید کند .

استاندار گیلان همچنین از کارخانه سیمان سبز دیلمان نیز باردید کرد .

برای این پروژه که ۴ هزار و ۱۰۰ تن در روز سیمان تولید می کند ۱۰۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده وبرای ۳۰۰ نفر بطور مستقیم شغل ایجاد می شود .

درحال حاضر در گیلان ۴۵۰۰ تن سیمان در روز تولید می کند که با پایان ساخت این کارخانه این میزان ۸۰ درصد افزایش می یابد . / منبع : سایت استانداری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی