گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
فوریه 6, 2013 کد خبر : 17093 خبر ها

دکتر علی جبار رشیدی :

تولیدات علمی کشور در مرحله تجاری سازی هستند

تولیدات علمی کشور در مرحله تجاری سازی هستند

گیلانیان : مدیرکل برنامه‌ریزی و سیاستگذاری معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: چرخه علمی کشور تکمیل و تولیدات این بخش در مرحله تجاری سازی هستند که این امر، از مطالبات رهبر معظم انقلاب نیز بوده است.

دکتر ˈعلی جبار رشیدیˈ روز چهارشنبه در مراسم افتتاح اولین کارگاه تولید کنستانتره میکروجلبک ایران در رشت اظهار کرد: افق های روشنی پیش روی نخبگان و تحصیل کرده های کشورمان گشوده شده و موسسات دانش بنیان نیز در حال فعال شدن هستند.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولیدات ملی افزود: گروه توانمندی که توانسته اند گام در مسیر راه اندازی این واحد تولیدی بگذارند، قدمی در صحنه تولید ملی برداشته اند.

رشیدی ادامه داد: در طرحی که کارگاه تولید کنستانتره میکرو جلبک ایران بر مبنای آن استوار شده، مدل صحیح کارهای عملگرایانه رعایت شده و باید مورد حمایت قرار گیرد.

وی با اشاره به در کنار هم قرار گرفتن اضلاع مثلث پارک علم و فنآوری، مرکز پژوهش شیلات ایران و سرمایه گذار بخش خصوصی در این طرح گفت: حمایت های قانونی و ایجاد زیرساخت های لازم در طرح های پژوهشی، موجبات شکوفایی کشور را فراهم می کند.

مدیرکل برنامه‌ریزی و سیاستگذاری معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر لزوم اهتمام مدیران این بخش برای به تولید انبوه رساندن تولید کنستانتره میکروجلبک تأکید و بیان کرد: این مهم، نیازمند حمایت های لازم در بخش دولتی است تا از همه ظرفیت ها ، به طور شایسته بهره گرفته شود.

وی تعامل تنگاتنگ بخش تحقیقاتی و سرمایه گذار برای عملیاتی شدن یک طرح پژوهشی را اقدامی در خور تحسین ذکر و اضافه کرد: پارک های علم و فنآوری نیز باید از چنین طرح هایی به طور جدی حمایت کنند.

اولین کارگاه تولید کنستانتره میکروجلبک ایران روز چهارشنبه در منطقه فشتام رشت افتتاح شد.

 این کارگاه با چهار میلیارد ریال سرمایه گذاری در مرکز تحقیقاتی و نیمه صنعتی پارک علم و فناوری گیلان و به همت یکی از شرکت های فناور مستقر در پارک و با حمایت این مرکز انجام شده است.

 کنسانتره میکروجلبک نوعی محصول است که در فاز اول برای تغذیه ماهیان و در مراحل بعدی به منظور مصارف دامی و حتی انسان کاربرد دارد.

 استفاده از این محصول موجب جلوگیری از ورود جلبک‌های غیربومی و مضر، کاهش مرگ و میر ماهیان و افزایش وزن ماهیان می شود.

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی