گیلانیان
چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ Wednesday, 21 April , 2021
ژوئن 27, 2018 کد خبر : 67595 خبر ها گفت و گو

تولیدکنندگان پوشاک روی کالای خود “مارک خارجی” نصب می‌کنند

تولیدکنندگان پوشاک روی کالای خود “مارک خارجی” نصب می‌کنند

گیلانیان : نایب رئیس اتاق اصناف کشور گفت:‌‌ بسیاری از تولیدکنندگان پوشاک به‌علت گرایش ذائقه مردم به‌سمت برندهای خارجی بر روی محصول خود لگوی خارجی نصب می‌کنند.

جلال‌الدین محمد شکریه  اظهار داشت:‌ ذائقه و گرایش مصرف‌کننده داخلی در گذر زمان به‌سمت برندهای خارجی سوق پیدا کرده است به‌همین علت بسیاری از تولیدکنندگان پوشاک بالاجبار کالای خود را با لگوی خارجی وارد بازار می‌کنند.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور فرهنگ‌سازی و اصلاح الگوی مصرف جامعه را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت:‌ تا زمانی که این نقیصه برطرف نشود تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در جهت حمایت از تولیدکننده داخلی امکان‌پذیر نیست.

شکریه به سیاست‌های ارزی و کنترل قیمت ارز اشاره کرد و ابراز داشت: ‌براساس تجربیات گذشته هر زمان قیمت ارز از ثبات قابل قبولی برخوردار بوده و قیمت‌ها در آن به‌صورت منطقی پیش رفته‌ بازار داخلی نیز دچار کمترین چالش‌ها و مشکلات ناشی از نوسان قیمت‌ها شده است.

رئیس اتاق اصناف گیلان مهم‌ترین گام در راستای حمایت از تولید داخلی را برشمرد و افزود:‌ برخورد جدی و جلوگیری از ورود کالای قاچاق از مبادی مختلف به داخل کشور برای حمایت از تولیدات بازار به‌ویژه تولیدکنندگان صنفی و صنعتی باید‌ توسط دولت مورد توجه قرار گیرد.

وی بخش عظیمی از تغییرات شاخص تولید،‌ اشتغال و تورم را در گرو برخورد با اجناس قاچاق اعلام کرد و بیان داشت: در این برهه زمانی حساس از دولت و دیگر سازمان‌های تابعه‌ انتظار داریم در جهت نجات تولید داخلی از ورود هرگونه کالای قاچاق جلوگیری به‌عمل آورند.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور از لزوم چاره‌‌اندیشی مسئولان جهت کنترل حواشی که منجر به ملتهب شدن اوضاع اقتصادی می‌شود سخن گفت و ابراز داشت:‌ امیدواریم دولت هر چه سریع‌تر با اتخاذ یک سیاست اثربخش بتواند ثبات و آرامش لازم را به بازار داخلی برگرداند.

شکریه به اثرات بسیار مخرب افزایش شدید قیمت‌ها در بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان کالا اشاره کرد و اظهار داشت:‌ در حال حاضر به‌علت نوسانات قیمت، قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده به‌همین علت کسبه و بازاریان نیز در خرید جنس دچار ترد‌ید ‌شده‌اند.

رئیس اتاق اصناف گیلان حمایت از کالای ایرانی بدون اعطای سوبسیدهای لازم به بخش تولید را غیرممکن دانست و تصریح کرد:‌ دولت ضمن مبارزه با قاچاق کالا باید بتواند در کنار حمایت و پشتیبانی‌های لازم، نگاه ‌انگیزشی و جوانه امید را در دل تولیدکننده داخلی حفظ کند.

وی از گرایش ذائقه مردم به‌سمت پوشاک خارجی و عدم تمایل آنان به‌سمت خرید جنس داخلی سخن گفت و خاطرنشان کرد:‌ به علت این خلاء فرهنگی بسیاری از تولیدکنندگان داخلی جهت فروش محصولات خود مجبورند برچسب و لگوی خارجی را روی اجناسشان الصاق کنند.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با تأکید بر این مسئله که در دنیای امروز بسیاری از سیاست‌ها تحت تأثیر مسائل اقتصادی هستند عنوان کرد:‌ خرید کالای داخلی علاوه بر ایجاد اشتغال در جامعه و جلوگیری از خروج ارز،‌ توان اقتصادی و سیاسی کشور را نیز افزایش می‌دهد.

شکریه حمایت از تولیدکنندگان داخلی آن‌هم با سودهای کلان بانکی را امری غیرممکن و غیرمنطقی ارزیابی کرد و ابراز داشت:‌ اگر در مجموعه این سیاست‌ها به‌همراه الگوی مصرف جامعه، تغییرات مثبتی رخ ندهد نباید از تولیدکننده داخلی انتظار انگیزه فعالیت اقتصادی داشت.

رئیس اتاق اصناف گیلان ‌از فرسوده بودن بسیاری از ماشین‌آلات چرخه تولید سخن گفت و خاطرنشان کرد:‌ علاوه بر همه این مشکلات، پس از قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و افزایش قیمت انرژی تا ‌این لحظه دیناری ‌نیز از محل یارانه تولید به بخش اصناف پرداخت نشده است.

وی پیاده‌سازی منویات مقام معظم رهبری و حمایت از کالای ایرانی را وابسته به تغییر نگرش‌ها نسبت به تولیدکننده داخلی دانست و افزود: امیدواریم دولت نیز در این راستا با اتخاذ تصمیمات درست و منطقی برای پشتیبانی از کالای ایرانی اقدامات عاجل و مثبتی را به اجرا در آورد./ منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

جای این حرف‌ها در جلسات است نه در عموم

رئیس دفتر رئیس‌جمهور :

جای این حرف‌ها در جلسات است نه در عموم

کرونایی های بستری در گیلان ۱۰۰۰ تایی شدند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

کرونایی های بستری در گیلان ۱۰۰۰ تایی شدند