گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
ژانویه 8, 2013 کد خبر : 16222 خبر ها

روابط عمومی منطقه آزاد انزلی خبر داد :

نخستین ماده پاک کننده طبیعی جهان به روش نانو به تولید انبوه رسید

نخستین ماده پاک کننده طبیعی جهان به روش نانو به تولید انبوه رسید

اختصاصی گیلانیان : منوچهر شهبازیان رئیس هیأت مدیره شرکت تابان پاک با اعلام خبر تولید نخستین ماده پاک کننده طبیعی جهان با روش نانو در منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: این شرکت پس از حدود ۴ سال طی کردن مراحل علمی تحقیقاتی، تولید آزمایشگاهی،این ماده پاک کننده که از ترکیب مواد صد درصد طبیعی داخل کشور با روش نانو ساخته شده را وارد بازار مصرف نموده است.
وی با تأکید براینکه محصول تولیدی به عنوان یک ماده پاک کننده جدید در جهان بی نظیر است افزود: پاک کننده مزبور در سال ۱۳۸۸ در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت های معنوی تهران به شماره ثبت ۶۳۳۸۸ به ثبت رسیده است.
شهبازیان بر دوستدار محیط زیست بودن پاک کننده اختراع شده از سوی شرکت خود تصریح کرد و اضافه نمود: با عنایت به اینکه بنده از دهه هفتاد شمسی فعالیت در عرصه تولید و مونتاژ تلویزیون و پنل های LCD,LED  در منطقه آزاد انزلی را آغاز نمودم، اثرات مخرب پاک کننده های شیمیایی در گذر زمان برسطح این محصولات توجه مرا به خود جلب نمود چراکه هرپاک کننده ای که دارای مواد اسیدی، قلیایی یا الکل بنیان باشد به دلیل خاصیت خورندگی، سطح و صفحه پنل تلویزیون، دوربین های تصویربرداری، رایانه ای و ... را مات می کند.
وی افزود: متداول شدن بهره گیری از پاک کننده تولیدی این شرکت در سطح جهان کمک بزرگی به محیط زیست
 می نماید زیرا موادهای موجود در جهان حاوی الکل و گازهای مخرب می باشد و اثرات نامطلوبی بر محیط زیست و لایه اُزن می گذارد.
مهندس شهبازیان با بیان اینکه پاک کننده مزبور با مواد تشکیل دهنده متفاوت در سه نوع خانگی (چند منظوره)، صنعتی و وسایل الکترونیک ساخته و به تولید انبوه رسیده، اظهار داشت: درحال مذاکره با کشورهای اسکاندیناوی، ترکیه، هند و چین به همراه شرکت های تولید کننده پنل های تلویزیونی و رایانه ای به منظور سرمایه گذاری مشترک و دریافت این محصولات می باشیم.
وی از انجام مراحل ثبت بین المللی این محصول و اختراع خبر داد و افزود: طبیعی بودن، بهره گیری از روش نانو به عنوان مدرن ترین روش تولید محصول، استفاده صد در صد از دانش، منابع و مواد داخلی و نبود مشابه در سطح جهان از جمله مهمترین برتریهای پاک کننده های تولیدی این شرکت است.
رئیس هیأت مدیره شرکت ستاره تابان پاک میزان سرمایه گذاری صورت گرفته به منظور رسیدن به تولید انبوه را حدود ۴ میلیارد ریال اعلام و در خصوص دلایل انتخاب منطقه آزاد انزلی برای اجرای این پروژه بین المللی گفت: فعالیت تولیدی بالغ بر ده سال در این منطقه، امکان بهره گیری از ظرفیتها، معافیتها و مزایای قانونی متعدد در خصوص صادرات محصولات تولیدی، نزدیکی به بازارهای مصرف داخلی نسبت به سایر مناطق آزاد، قرابت منطقه آزاد انزلی به کشورهای حاشیه دریای خزر، قفقاز و وجود نیروی انسانی متخصص از مهمترین دلایل انتخاب این منطقه برای سرمایه گذاری دراین حوزه می باشد.
شهبازیان با بیان اینکه با حمایت و همکاری های منطقه آزاد انزلی شرکت ستاره تابان پاک در سال گذشته در این منطقه به ثبت رسیده و از حدود دو ماه پیش وارد مرحله تولید انبوه شده ایم اضافه کرد: هم اکنون با میزان اشتغالزایی ۹۰ نفر، روزانه ۲ هزار پاک کننده تولید و توزیع می شود و در آینده نزدیک بنا به تقاضای بازار مصرف داخلی و خارجی تعداد پاک کننده های تولیدی خود را افزایش می دهیم.
وی در خصوص برنامه های آتی شرکت خود افزود: راه اندازی خطوط تولید این پاک کننده در تمامی مناطق آزاد کشور با هدف دست یابی سریع و ارزان تر به بازارهای بین المللی منطقه ای از مهمترین برنامه ها به منظور افزایش تولید  و گسترش صادرات می باشد.
رئیس هیأت مدیره شرکت ستاره تابان پاک در سال حمایت از تولید ملی،کار و سرمایه ایرانی خواستار حمایت رسانه های استان و کشور از فعالیت های تولیدی دانش بنیان به منظور معرفی آنها در سطح بین المللی با هدف حضور گسترده تولید کنندگان ملی در بازارهای جهانی شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی