گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
فوریه 4, 2015 کد خبر : 33900 خبر ها

تولید برق در گیلان افزایش یافت

تولید برق در گیلان افزایش یافت

گیلانیان : مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به افتتاح فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی استان، گفت: تولید برق در گیلان افزایش یافته است.

کریم آزادگان ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه به مناسبت گرامیداشت دهه مباک فجر، با اشاره به توسعه زیرساخت‌های برق کشور توسط وزارت نیرو پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در قبل از انقلاب قدرت تولید برق کشور هفت هزار مگاوات بود که اکنون ۱۱ برابر شده و ۷۷ هزار مگاوات است.

وی با بیان اینکه قدرت تولید برق گیلان ۲۸۰۰ مگاوات است، افزود: این میزان تولید برق در قبل از انقلاب ۴۵۰ مگاوات بود که نشان‌دهنده تلاش‌های متخصصان این صنعت در استان است.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان گفت: با راه‌اندازی فاز دوم نیروگاه‌ سیکل ترکیبی در استان تولید برق در گیلان افزایش یافته است.

آزادگان با اشاره به اجرای پست ۲۳۰ ولتی در شهرستان تالش، آستارا و دو پست ۲۳۰ ولت در شهرستان رشت، تصریح کرد: اجرای این طرح‌ها به منظور پاسخگویی به زیرساخت‌های آینده است.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در زمینه فرهنگ و اهمیت اقتصاد مقاومتی، گفت: محدودیت در منابع سوخت  یکی از تهدیدهای مهم است به همین دلیل باید با استفاده از راهکارهای اقتصاد مقاومتی و فرهنگ‌سازی برای توسعه پایدار گام برداریم.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان خاطرنشان کرد: برای داشتن اقتصادی مقاومتی و پایدار، مصرف بهینه باید در جامعه فرهنگ‌سازی شود و این مهم با همکاری روحانیون و نماینده ولی فقیه در استان امکان پذیر است.

آزادگان تاکید کرد: با صرفه‌جویی، برق در چرخه تولید استفاده می‌شود نه اینکه برای روشنایی، سرمایشی و گرمایشی مورد استفاده قرار گیرد، یعنی برق در صنعت و ایجاد اشتغال بکار گرفته شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد