گیلانیان
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ Saturday, 26 September , 2020
ژانویه 16, 2020 کد خبر : 76801 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی :

تولید برنج در کشور به خودکفایی می‌رسد

تولید برنج در کشور به خودکفایی می‌رسد

گیلانیان : رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی از واردات ۱۵ میلیارد دلاری محصولات کشاورزی در ۱۰ سال گذشته خبر داد و گفت: خودکفایی در تولید برنج به‌زودی تحقق می‌یابد.

محمدرضا جهانسوز صبح امروز در مراسم اختتامیه طرح بسیج همگام با کشاورز و شکرگزاری برداشت برنج با حضور کشاورزان نمونه استان گیلان اظهار داشت: همزمان با اجرای بیانیه گام دوم انقلاب و با مشارکت سپاه به‌زودی برنامه خودکفایی در تولید برنج تحقق پیدا می‌کند.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی با بیان اینکه کشورمان در حوزه آب و خاک پتانسیل خوبی داشته اما از آن برای خوکفایی در تولیدات محصولات کشاورزی استفاده بهینه نشده است عنوان کرد: امیدواریم با حرکت به سمت بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری تبیین شد در حوزه کشاورزی به استقلال برسیم.

جهانسوز واردات ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلاری محصولات کشاور‌ی به داخل کشور در ۱۰ سال گذشته را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: علاوه بر این‌ها طبق آمارها در همین مدت زمان مذکور به طور میانگین معادل ۹ میلیارد دلار انواع محصولات استراتژیک به داخل کشور وارد شده که آمارهای اشاره شده بسیار نگران‌کننده است.

وی با اشاره به اینکه کشاورزان کشورمان هم‌اینک با مشکلات و چالش‌های بسیار عدیده‌ای روبه‌رو هستند اظهار داشت: خودکفایی در تولید ۵ محصول مختلف از اهداف بسیار مهم طرح بسیج همگام با کشاورز محسوب می‌شود و سپاه با همکاری جامعه مهندسان، اساتید و سایر اقشار مختلف بسیج درصدد تحقق این امر است.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی رعایت کردن اصول اقتصاد مقاومتی و استفاده از پروژه‌های دانش‌بنیان را برای رسیدن به خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی لازم و ضروری دانست و افزود: آموزش و توانمندسازی مربیان و کشاورزان در کنار استفاده از روش‌های به‌روز می‌تواند به ما در تحقق این امر کمک کند.

جهانسوز تأمین برنج مورد نیاز نیروهای مسلح توسط کشاورزان گیلانی و استفاده از تمام ظرفیت‌های این استان برای خودکفایی در تولید این محصول استراتژیک را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: گیلان برای تبدیل شدن به استان کشاورزی هوشمند کشور قابلیت لازم را دارد بنابراین بسترهای لازم این هدف باید به زودی آغاز شود.

وی با بیان اینکه خودکفایی در تولید برنج کشور با همکاری و مشارکت آحاد مردم استان گیلان امری شدنی و امکان‌پذیر است خاطرنشان کرد: آموزش توانمندسازی، ایجاد سامانه‌های عملیاتی، افزایش بهره‌وری، شناسایی و به‌کارگیری ظرفیت‌های علمی از جمله اقدامات انجام شده بسیج مهندسان کشاورزی محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران