گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
اکتبر 11, 2011 کد خبر : 3568 خبر ها

مدیر جهاد کشاورزی تالش خبر داد :

تولید حدود ۱۴ هزار تن شیر در تالش

تولید حدود ۱۴ هزار تن شیر در تالش

گیلانیان : جابر تجارتی در جلسه کشاورزی این شهرستان اظهار داشت: دامداران تالشی در نیمه نخست امسال مقدار حدود ۱۴ هزار تن شیر را تولید کردند.
وی ادامه داد: از این مقدار شیر تولیدی، سه هزار و ۲۰۰ تن از طریق ایستگاه جمع‌آوری شیر صورت گرفت و به کارخانه‌های لبنی استان داده شد و بقیه آن نیز به صورت خودتبدیلی و ارائه به بازار مصرف شده است.
مدیر جهاد کشاورزی تالش، این شهرستان را دارای ۵۳۰ هزار دام سبک و سنگین دانست و تصریح کرد: تالش با فعالیت سه شرکت در امر فرآورده‌های لبنی، در تولید محصولات دامی رتبه نخست را دارد. وی با اشاره به اشتغال ۴۸ درصدی مردم این شهرستان در بخش کشاورزی افزود: تالش در تولید محصولات دامی و عسل رتبه نخست استان و در تولید کیوی رتبه دوم را به خود اختصاص داده و عمده محصولات آن نیز برنج، محصولات دامی، عسل، کیوی، گیلاس و ازگیل است.
به گفته تجارتی، تالش با ۵۳۰ هزار راس دام سالانه ۲۹ هزار تن محصولات دامی به ارزش یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به بازار عرضه می‌کند.
وی با اشاره به ضرورت توسعه اقتصادی در کشاورزی خاطرنشان کرد: بازار محصولات کشاورزی به دلیل اینکه بسیاری از موارد پیوستگی تولید را ندارد و تغییراتی مانند آب، هوا و خاک بر آن اثر می‌گذارد که به مطالعه تخصصی ویژه‌ای نیازمند است. این مسئول اضافه کرد: کارشناس و متخصصان این بخش باید علاوه بر آشنایی با مسائل کشاورزی مانند اصول زراعت و بازارهای محصولات کشاورزی با اصول و مبانی علم اقتصاد نیز آشنا باشند. وی با تاکید بر اینکه سهم اقتصاد کشاورزی تالش باید افزایش پیدا کند، افزود: باید شاهد موفقیت و پیشرفت بیشتری در این زمینه باشیم.
تجارتی با اشاره به اهمیت قیمت‌گذاری مناسب برای محصولات کشاورزی، تصریح کرد: قیمت محصولات کشاورزی باید در حدی باشد که کشاورزان برای ادامه کار تولید انگیزه پیدا کرده و با توان بیشتری به کار خود ادامه دهند.
وی درباره تولید عسل در تالش اذعان داشت: شهرستان تالش رتبه نخست استان را در تولید عسل و رتبه سوم کشور را دارد.
به گفته مدیر جهاد کشاورزی تالش، علاوه بر استقبال بازار داخلی از کشورهای حاشیه حوزه آسیای میانه و برخی از کشورهای اروپایی نیز متقاضی عسل تالش هستند.وی عدم وجود صنایع تبدیلی را از مشکلات دانست و تصریح کرد: هنوز صنایع تبدیلی و بسته‌بندی مناسبی در این شهرستان برای صادرات بهتر این محصول وجود ندارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی