گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
فوریه 14, 2016 کد خبر : 45960 خبر ها

تولید داخلی با استانداردهای جهانی منطبق شود

تولید داخلی با استانداردهای جهانی منطبق شود

گیلانیان : نایب رئیس اتاق اصناف ایران گفت: واحدهای تولیدی صنفی مکلف هستند تولید خود را با استانداردهای آسیایی و جهانی منطبق کنند.

جلال‌الدین محمدشکریه امشب در جریان بازدید از دومین نمایشگاه و جشنواره کالای صنفی و صنعتی گیلان با اشاره به تلاش مسئولان در دایر کردن این نمایشگاه اظهار کرد: با توجه به برطرف شدن تحریم‌ها شاهد تجربه دورانی جدید هستیم.

وی ادامه داد: امیدواریم رابطه بین اصناف و صنعت که می‌تواند به عنوان یکی از حلقه‌های واسط و مهم اقتصادی مطمع نظر قرار گیرد در سایه تعامل، همکاری و هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف ایران و به تبع آن سازمان‌های این وزارتخانه در سطح کشور به‌ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان جایگاه رفیع و واقعی خود را کسب کند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان رشت به رفع تحریم‌های ظالمانه نسبت به ایران اسلامی اشاره کرد و افزود: فصل جدیدی در تولید و شکوفایی واحدهای صنفی و صنعتی ایجاد شده است.

محمدشکریه با بیان اینکه تولید زمانی می‌تواند در جایگاه بازاریابی قرار گیرد که برگرفته از نیازهای روز مصرف‌کنندگان باشد، تصریح کرد: در کنار بازاریابی سیستم توزیع باید نوسازی شده باشد.

وی واحدهای توزیعی موجود را نیازمند آموزش در عرصه فروش خواند و بیان کرد: واحدهای توزیعی باید بتوانند واحدهای تولیدی را به‌منصه ظهور برسانند.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران متذکر شد: واحدهای تولیدی باید تولیدات خود را با استانداردهای آسیایی و جهانی منطبق کرده و به آموزش روز دنیا رو آورند و در این میان اتحادیه‌های صنفی مرتبط مکلف هستند در به‌روز کردن واحدهای تولیدی صنفی زیر پوشش اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

محمدشکریه به هماهنگی مراکز آموزشی در وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: اکنون شاهد ارتقای سطح کیفی، علمی، آموزشی و پژوهشی واحدهای صنفی و هیئت مدیره اتحادیه‌های صنفی در کشور و گیلان هستیم.

وی اظهار کرد: امید داریم افزایش توانمندی‌های مذکور موجب بالا رفتن ضریب اطمینان در شکوفایی عرضه محصولات تولیدی در سطح واحدهای صنفی و ارتقای تولید در تمام صنوف و صنعت شود.

*نقش اصناف در تکمیل چرخه اقتصادی کشور

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی گیلان نیز در جریان بازدید از نمایشگاه مذکور گفت: از گذشته دور تاکنون اصناف همواره نقش بسیار مهم و پر رنگی در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور دارند.

عبدالله سلمان‌زاده افزود: اصناف به غیر از تولید، انتقال، فرآوری و نگه‌داری انواع کالا یا خدمات از جمله نخستین گروه‌ها و تشکل‌هایی هستند که با گردهم آمدند در کنار همدیگر اقدام به تشکیل اتحادیه‌های صنفی در راستای حمایت از منافع صنف خود می‌کنند.

وی با بیان اینکه نقش اصناف تنها به تکمیل چرخه اقتصادی کشور محدود نمی‌شود، خاطرنشان کرد: فعالیت اصناف تاثیر مستقیم و غیرمستقیم در اشتغال نیروی کار و کمک به اقشار مختلف و برگزاری جشن‌های ملی و مذهبی دارد.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی گیلان به اهمیت بسیار اصناف و تشکل‌های صنفی در جلب رضایت مصرف‌کنندگان در خرید، مصرف کالا و خدمات اشاره کرد و یادآور شد: اصناف نقش کلیدی و حساسی در اجرای برنامه‌ها به منظور حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد