گیلانیان
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ Monday, 21 September , 2020
آگوست 3, 2020 کد خبر : 79348 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

تلاش داروسازان گیلانی :

تولید داروی ضدکرونا در گیلان آغاز شد

تولید داروی ضدکرونا در گیلان آغاز شد

گیلانیان : از روزهای اول شیوع کرونا در کشور که هرروز به آمار کشته‌ها و افراد بستری‌شده در بیمارستان به علت ویروس کرونا در حال افزایش بود گروه‌های مختلفی در سراسر دنیا کار خود را برای شروع ساخت واکسن ویروس کرونا آغاز کردند.

در جمهوری اسلامی ایران هم دانشمندان بیکار ننشسته و گروه‌های دارویی و شرکت‌های دانش‌بنیان زیادی فعالیت خود را برای آغاز واکسن و داروی ضدویروس کرونا شروع کردند تا مردم ایران از شر این ویروس منحوس نجات پیدا کنند.

در شرایطی که اکثر کارشناسان حوزه بهداشت، مردم را به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دوری از تجمعات تشویق می‌کنند، ساخت واکسن بسیار حائز اهمیت است که از چند ماه گذشته موردتوجه کادر درمانی کشور قرارگرفته است

یکی از این گروه‌های دارویی که خط تولید خود را برای ساخت داروی ضد کرونا ویروس شروع کرد گروه دارویی سبحان انکولوژی وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) است که با تلاش شبانه‌روزی در حال ساخت داروی ضدویروس کرونا در شهر صنعتی رشت هستند.

به گفته مدیرعامل گروه دارویی برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خط تولید در شرکت سبحان انکولوژی چند وقتی است که فعالیت خود را برای تولید داروی‌ ضد کرونا ویروس آغاز کرده و به موفقیت‌هایی رسیده است.

بنا بر اعلام دکتر برندگی یکی از داروهای مؤثر ضدویروس کرونا رمدسیویر است که در شرکت سبحان انکولوژی طبق استانداردهای جهانی تولید می‌شود.

آن‌طور که مدیرعامل شرکت سبحان انکولوژی می‌گوید تولیدات دارویی ضد کرونا تولیدشده در این شرکت‌به‌شرکت‌های لبنان، سوریه عراق و افغانستان هم صادر می‌شود.

وی می‌گوید یکی از اهدافِ مدیران این شرکت توجه به شعار سال یعنی جهش تولید بوده و در شرایطی که تمامی دنیا درگیر پاندمی و همه‌گیری کرونا هستند این شرکت دارو ضد کرونا را ساخته و به بازار عرضه می‌کند.

به گزارش فارس، داروی ضدویروس کرونا رمدسیویر که توسط شرکت دارویی سبحان انکولوژی تولید می‌شود پیش‌ازاین این دارو را ایران و هند  به‌صورت مشترک تولید می‌کردند.

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “