تبلیغ
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ Tuesday, 13 November , 2018
مرداد ۴, ۱۳۹۷ کد خبر : 67947 خبر ها

خبر تکراری سال های گذشته :

تولید یک میلیون و ۲۰۰هزار تن شلتوک در گیلان

تولید یک میلیون و ۲۰۰هزار تن شلتوک در گیلان

گیلانیان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: پیش بینی می‌شود، امسال یک میلیون و ۲۰۰هزار تن شلتوک در استان تولید شود.

 علیرضا شعبان‌نژاد امروز در همایش ملی روز مزرعه برنج که در رشت برگزار شد، گفت: گیلان ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد و بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر شالیکار در این شالیزارها به تولید برنج مشغولند.

وی افزود: مساحت کم شالیرازها یکی از دغدغه‌های تولید این محصول در استان است، ضمن اینکه سختی کار در بخش کشاورزی گیلان از دیگر استان‌ها بیشتر است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که کشاورزان درآمد مطلوبی از تولید برنج داشته باشند، خاطرنشان ‌کرد: تجهیز، نوسازی و مکانیزاسیون از راهکارهای کاهش هزینه تمام شده برنج است و برای تحقق این امور اقدامات خوبی از سوی دولت در گیلان انجام شده است .

وی از اختصاص ردیف اعتباری برای خرید ۱۱ هزار دستگاه انواع ماشین آلات کشاورزی خبر داد و گفت: این دستگاه‌ها هم اکنون در مزارع برنج استان توسط کشاورزان بکار گرفته شده اند.

شعبان‌نژاد با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود، امسال یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن شلتوک در استان تولید شود، خاطرنشان کرد: برنج گیلان یکی از سالم‌ترین برنج‌های دنیا است. اگر چه ارگانیک نیست، اما می‌تواند از نظر سلامت با بهترین برنج‌های دنیا رقابت کند.

وی ادامه داد: برنامه داریم، همچنان ارتقای درآمد کشاورزان و کاهش سختی تولید برنج را در سالهای آینده ادامه دهیم و تاکنون۸۰ مورد بانک نشاء راه اندازی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار کرد: لازم است خزانه‌گیری‌های پراکنده استان نیز به حداقل رسانده شود.

وی گفت: با انتقال یافته‌های تحقیقاتی به مزارع شاهدتحول در میزان تولید برنج در هر هکتار بوده ایم و در بازه زمانی سه ساله می‌توان کشور با افزایش عملکرد تولید برنج کشور را از واردت برنج بی‌نیاز کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

دکتر دلخوش در بازدید از شرکت چاپ و نشر نوین:

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است