گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
آوریل 13, 2016 کد خبر : 47775 خبر ها

تولید ۱۸ هزار تن چای در گیلان

تولید ۱۸ هزار تن چای در گیلان

نایب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان چای کشور با بیان اینکه سال گذشته ۱۸ هزار تن چای تولید در استان تولید شد گفت: امسال با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب تولید چای به اندازه کافی پیش‌بینی می‌شود.

قاسم رضائیان در مورد وضعیت تولید چای در گیلان، اظهار داشت: ۹۵ درصد چای کشور در گیلان تولید می‌شود و همه گیلانی‌ها در هر کجا که هستند باید کمک کنند تا این محصول حفظ شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۸ هزار تن چای تولید کردیم، افزود: امسال با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب تولید چای به اندازه کافی پیش‌بینی می‌شود.

نایب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان چای کشور به مشکلات صنعت چای در گیلان اشاره کرد و عنوان کرد: واحدهای تولیدی تنها با ۱۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کنند و صنعت چای خود یک سرمایه بزرگی است و امیدواریم دولت با تعرفه واردات آن را مدیریت کند.

رضائیان با بیان اینکه بعضی از باغ‌های چای گیلان به بیماری نماتد مبتلا هستند، بیان کرد: کودهای بدون مطالعه به باغ‌ها داده می‌شود و سازمان چای به‌عنوان متولی به چه میزان جلوی آن را گرفته است.

وی با بیان اینکه بهای برگ سبز چای نسبت به سایر محصولات عقب است و اضافه شدن برگ سبز چای نیز تنها راه حل مشکل نیست، خاطرنشان کرد: همه باید دست به دست هم دهیم که این محصول را که تنها قسمتی از آن در استان باقی مانده است را حفظ کنیم.

نماتد مولد زخم ریشه که انگل داخلی و مهاجر ریشه چای است با ورود به داخل ریشه و تغذیه از ‌آن باعث از بین رفتن ریشه‌های مویی، کوچک شدن بوته و در نهایت کاهش برگ سبز چای می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد