گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
ژوئن 6, 2012 کد خبر : 9621 خبر ها

با پيروزي بر پورتوريکو

تیم ملی والیبال ایران همچنان امیدوار ماند

تیم ملی والیبال ایران همچنان امیدوار ماند

 گیلانیان : تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود در رقابت های گزینشی المپیک ۲۰۱۲ لندن با نتیجه سه بر یک از سد پورتوریکو گذشت تا شکست ناباورانه مقابل استرالیا راتا حدودی به دست فراموشی بسپارد. این مسابقه از ساعت ۶:۳۰ صبح امروز (چهارشنبه) در سالن متروپولیتن شهر توکیو برگزار شد و در پایان قرمزپوشان ایران با نتیجه سه بر یک حریف خود را شکست دادند. ملی پوشان ایران در این مسابقه ست های اول، دوم و چهارم را با نتایج ۲۶ بر ۲۴، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۲۰به پیروزی رسیدند و فقط ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به حریف واگذار کردند.
خولیو ولاسکو در این مسابقه بازهم کار تیم ملی را با ترکیب محمد موسوی، علیرضا نادی، فرهاد قائمی، سعید معروف، فرهاد ظریف، امیر غفور و حمزه زرینی آغاز کرد. با این پیروزی ایران هشت امتیازی شد و همچنان در رده سوم جدول رده بندی رقابت ها باقی ماند تا به روزهای آینده و کسب سهمیه المپیک امیدوار باشد.
تیم ملی والیبال ایران فردا (پنجشنبه) در پنجمین مسابقه خود در این رقابت ها از ساعت ۶:۳۰ به مصاف ونزوئلا می رود.

*ست نخست (ایران ۲۶ – پورتوریکو ۲۴)

بازیکنان ایران که ظاهرا هنوز در شوک باخت ناباورانه دیروز مقابل استرالیا بودند این ست را با استرس زیادی شروع کردند تا این فرصت در اختیار پورتوریکو قرار گیرد که فاصله امتیازی خود را افزایش داده و در آستانه پیروزی در این ست قرار گیرد. نتیجه این ست تا امتیاز ۲۴ بر ۲۱ به سود پورتوریکو نیز پیش رفت، اما ناگهان روند کار به سود ایران تغییر کردوچند اشتباه از سوی بازیکنان حریف و کسب پنج امتیازپی درپی باعث ثبت پیروزی در این ست شد.
امیرغفور وفرهاد قائمی با کسب چهارامتیاز، بهترین بازیکنان ایران در این ست بودند. خولیو ولاسکو دراین ست از رضا قرا، مهدی مهدوی و پوریا فیاضی به عنوان بازیکنان ذخیره استفاده کرد.

*ست دوم (ایران ۲۵ – پورتوریکو ۱۶)

دراین ست ترکیب اولیه ایران نسبت به ست قبلی تغییرکرد وفیاضی و قرا جایگزین زرینی و غفور شدند. تغییرات ولاسکو باعث شد تا درهمان آغاز ست چهارامتیاز پی در پی برای ایران ثبت شود. سرمربی پورتوریکو تلاش کرد با گرفتن وقت استراحت مشکل تیم خود را حل کند اما نه تنها تغییری در روند بازی پیش نیامد بلکه این اختلاف به تدریج بیشتر هم شد. علیرضا نادی و پوریا فیاضی در این ست عملکرد درخشانی داشتند و هر کدام با کسب هفت امتیاز نقش مهمی در پیروزی ایران بازی کردند. ولاسکو در این ست از امیر غفور ومهدی مهدوی به عنوان بازیکنان ذخیره استفاده کرد که مهدوی در زمان حضورش در میدان همچون همیشه در دفاع روی تور عملکرد خوبی داشت و دو امتیاز برای ایران به دست آورد.

*ست سوم (ایران ۲۲ – پورتوریکو ۲۵)

در این ست ولاسکو یک بار دیگر ترکیب اصلی خود را تغییر داد و علاوه بر حضور رضا قرا و پوریا فیاضی به جای حمزه زرینی و امیر غفور، مهدی مهدوی را هم جایگزین سعید معروف کرد. ولاسکو دراین ست سعید مصطفی وند را به عنوان بازیکن تعویضی روانه میدان کردتا این بازیکن نخستین حضورش در این دوره از رقابت ها را تجربه کند. دراین ست روند کار متفاوت با ست نخست بود، با وجود اینکه ملی پوشان ایران از حریف خود پیش افتاده بودند،‌ولی در ادامه با چند اشتباه ست را به پورتوریکو واگذار کردند تا این تیم نخستین ست برنده خود در این رقابت ها را جشن بگیرد. غفور و معروف هم در ست سوم به عنوان بازیکنان ذخیره به میدان رفتند.

*ست چهارم (ایران ۲۵ – پورتوریکو ۲۰)

در این ست ولاسکو درترکیب اصلی، یک بار دیگر معروف وغفور را جایگزین مهدوی و قرا کرد و از این دو بازیکن به عنوان یار تعویضی بهره برد. حمزه زرینی هم پس از دو ست استراحت به عنوان بازیکن تعویضی وارد میدان شد. فشار روانی بالا روی بازیکنان ایران باعث شد، پورتوریکو در این ست هم فشار زیادی روی این تیم وارد کند و در برخی از زمان ها حتی در امتیازات پیش افتد، اما در نهایت پیروز این ست و این مسابقه ایران بود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد