گیلانیان
شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ Saturday, 18 September , 2021
ژانویه 14, 2020 کد خبر : 76770 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس :

تکرار انحراف در تخصیص ارز واردات دارو قابل قبول نیست

تکرار انحراف در تخصیص ارز واردات دارو قابل قبول نیست

گیلانیان : عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس گفت: تکرار بروز انحراف در تخصیص ارز به واردات دارو در سال آینده قابل قبول نیست و از دولت انتظار داریم این روند را به دقت نظارت کند.

ذبیح‌الله نیکفر در مورد لزوم اجرای مکانیزمی اصولی جهت اصلاح روند اعطای ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به افراد و شرکت‌های واجد شرایط جهت واردات دارو اظهار داشت: از دولت انتظار داریم این روند را به دقت نظارت کند تا دیگر شاهد بروز انحرافاتی در این حوزه نباشیم.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی تهدیدهای مداوم دشمن علیه کشورمان را در تمام طول ۴۰ سال  اخیر مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: دشمنان برای رسیدن به اهداف شوم خود دائماً شدت تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران اسلامی را افزایش می‌دهند و حتی از تحریم دارویی هم مضایقه نکردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان تبدیل تحریم‌ها به فرصت رشد و توسعه کشور با به‌کارگیری روش‌های درست و حمایت از تولیدکنندگان داخلی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: مسئولان باید به گونه‌ای عمل کنند تا در این برهه حساس ضمن ارائه بسته‌های حمایتی، فشار کمتری به قشرهای مختلف مردم وارد شود.

وی توانمندی بسیار خوب شرکت‌های داروسازی داخلی برای تولید انواع داروهای مورد نیاز و تجهیزات پزشکی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در صورت تقویت تولید داروی داخلی از خروج ارز جلوگیری به‌عمل می‌آید از سوی دیگر پایه‌ها و زنجیره تولید این بخش نیز مستحکم‌تر شده و در مقابل انواع تهدیدات دشمن مقاوم می‌شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی خودکفایی کشورمان در تولید دارو و تجهیزات پزشکی را امری کاملاً شدنی خواند و ابراز داشت: تحریم‌ها با شدت کم و بیش همواره توسط دشمنان علیه کشورمان اعمال شده است اما انتظار داریم مسئولان ذی‌ربط مانند سنوات گذشته تدبیرهای لازم برای عبور از بحران‌های احتمالی را از قبل بیاندیشند.

نیکفر تأکیدات ویژه مجلس به دولت در مورد نظارت بیشتر بر روی نحوه تخصیص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به‌ویژه از ابتدای امسال تاکنون را مورد توجه قرار داد و گفت: اینکه افرادی بیایند و ارز دولتی را گرفته و به‌جای واردات دارو آن را در سایر حوزه‌ها هزینه کنند به هیچ عنوان قابل قبول نیست و دولت باید جلوی این کار غیرقانونی را بگیرد.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی اتخاذ یکسری اقدامات بازدارنده از سوی دولت برای جلوگیری از بروز انحراف در فرآیند تخصیص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی واردات دارو را خواستار شد و افزود: طبق آخرین گزارشات وزارت بهداشت در اوایل امسال، هم‌اینک حدود ۳ درصد از داروی مورد نیاز کشور از خارج تأمین می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد