گیلانیان
شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ Saturday, 10 December , 2022
دسامبر 20, 2015 کد خبر : 44202 خبر ها

رئیس کل دادگستری گیلان عنوان کرد

تکریم انسان‌ها اصل پایدار جمهوری اسلامی

تکریم انسان‌ها اصل پایدار جمهوری اسلامی

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان گفت: تکریم و ارزش قائل شدن برای انسان‌ها از اصول پایدار نظام جمهوری اسلامی ایران است.

احمد سیاوش‌پور ظهر امروز در نشست فصلی مددکاران اجتماعی زندان‌ها و مدیران عامل انجمن‌های حمایت از زندانیان گیلان با اشاره به تلاش مددکاران برای کاهش مشکل مددجویان اظهار کرد: زندگی خانواده مددجویان در شرایط عادی به لحاظ شرایط اقتصادی ساده نیست و تربیت فرزندان زندانیان به‌سختی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: انسان‌های با وجدان و نوعدوست با مشاهده وضعیت خانواده زندانیان آرامش ندارند و به کمک این افراد می‌شتابند.

رئیس کل دادگستری گیلان تلاش مددکاران برای برطرف کردن مشکل مددجویان را اقدامی بزرگ عنوان کرد و افزود: مددکاران در انجام فعالیت‌ها نباید احساس دل‌سردی کنند.

سیاوش‌پور با بیان اینکه تفکیک بین انسان‌ها خلاف تفکر نوعدوستی و بشردوستی است، تصریح کرد: انسان‌ها در اسلام باید هم‌نوع خود را دوست داشته باشند و با او در مشکلات همدردی کنند.

وی نوع فعالیت‌ها در مددکاری زندانیان را متفاوت خواند و بیان کرد: تنها مجرم در ارتکاب جرم مقصر نیست و باید بپذیریم بخشی از ارتکاب جرایم به عهده جامعه که شامل دولت، قوای سه‌گانه و مردم است، می‌شود.

رئیس کل دادگستری گیلان بر تحقق عدالت اجتماعی در جامعه تاکید کرد و گفت: اگر می‌بینیم زندانیان دچار مشکل شدند باید بدانیم مجموعه حکومت و جامعه در این مورد مقصر هستند و با کمک به جمعیت کیفری می‌خواهیم کوتاهی خود را جبران کنیم.

سیاوش‌پور با اشاره به اینکه زندانیان چشم امید به مددکاران و مسئولان دوختند و باید نجات پیدا کنند، خاطرنشان کرد: نجات مددجویان نیازمند تلاش بخش‌های مختلف در این زمینه است.

وی تکریم و ارزش قائل شدن برای انسان‌ها را از اصول پایدار نظام جمهوری اسلامی ایران ذکر کرد و یادآور شد: مردم به دلیل تکریم و ارزش قائل شدن برای انسان‌ها به نظام اسلامی پایبند هستند.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه مددکاری فعالیتی حساس است، اظهار کرد: مددکاران به دلیل علاقمندی به این حرفه موفق هستند.

سیاوش‌پور فلسفه وجودی انجمن‌های مددکاری را پل ارتباطی بین مدیران و زندانیان با بخش دولتی و خصوصی عنوان کرد و افزود: جمعیتی خیر و دلسوز داوطلبانه برای فعالیت‌های بشردوستانه اعلام آمادگی می‌کنند.

وی فعالیت در عرصه مددکاری را بسیار ارزشمند خواند و بیان کرد: تامین منابع مالی برای ارائه خدمت به مددجویان رمز موفقیت انجمن خیران است.

رئیس کل دادگستری گیلان، فلسفه وجودی انجمن‌های مددکاری را ارائه بیشترین خدمات به زندانیان و خانواده آنها عنوان کرد./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی