گیلانیان
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ Sunday, 17 February , 2019
شهریور ۱۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 68949 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

تکمیل راه‌آهن گیلان از اولویت‌های کاری مجمع نمایندگان استان است

تکمیل راه‌آهن گیلان از اولویت‌های کاری مجمع نمایندگان استان است

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان گفت:‌ رایزنی جهت تکمیل راه‌آهن گیلان یکی از مطالبات به حق مردم و از اولویت‌های کاری مجمع نمایندگان این استان است.

ولی داداشی گفت :‌ یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که بر اساس مطالبات به حق مردم در رأس برنامه‌های کاری مجمع نمایندگان گیلان قرار دارد تکمیل راه‌آهن گیلان و اجرای فازهای توسعه‌ای آن تا بندرانزلی و در نهایت شهرستان آستارا است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان عنوان کرد:‌ اجرای راه‌ آهن رشت به آستارا و بالعکس از جمله مهم‌ترین موضوعات کاری و راهبردی مجمع نمایندگان گیلان محسوب می‌شود بنابراین برای نیل به این مقصود و هدف،‌ انجام رایزنی‌های گسترده با مسئولان دستگاه‌های ذی‌ربط در دستور کار قرار گرفته دارد.

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد:‌ آغاز فعالیت خط آهن قزوین به رشت مطمئناً فواید و اثرات بسیار مثبتی را در حوزه‌های مختلف نه تنها برای استان گیلان بلکه برای کل کشور به بار می‌آورد که با تکمیل فازهای بعدی آن تا آستارا، مزیت‌‌های این پروژه ملی دو چندان می‌شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس ابراز داشت:‌ برای پیگیری و راه‌اندازی خط ریلی گیلان تاکنون نمایندگان استان تلاش‌ها و رایزنی‌های بسیاری را با مجموعه دولت انجام داده‌اند که این پیگیری‌ها تا حصول نتیجه نهایی جهت توسعه آن تا شهرستان آستارا به شدت ادامه پیدا می‌کند.

داداشی با تأکید بر پیگیری سایر پروژه‌های موجود در گیلان افزود:‌ یکی از این طرح‌های بزرگ،‌ احداث صنایع پتروشیمی در استان گیلان مطابق قولی که وزیر نفت داده بود است که در این رابطه نیز تلاش داریم پس از بررسی ابعاد مختلف،‌ نسبت به چگونگی اجرای آن تصمیم‌گیری کنیم.

وی با بیان اینکه احداث زیرساخت‌های صنعت پتروشیمی در گیلان نیاز به انجام مطالعات علمی دارد بیان کرد:‌ ایجاد صنایع پتروشیمی در گیلان می‌تواند حاشیه‌های زیست محیطی را به دنبال داشته باشد بنابراین قبل از هر اقدامی انجام مطالعات علمی باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های این استان در زمینه ایجاد صنایع مختلف نهایت استفاده را کرد گفت:‌ از چند تن از وزرا نظیر وزیر صنعت، معدن و تجارت جهت سفر به گیلان دعوت کرده‌ایم تا مسائل و مطالبات استان را با حضور آنان به صورت جدی‌تری دنبال کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

بدهی۱۸۰هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی

سرپرست معاونت اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی :

بدهی۱۸۰هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی

افزایش ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت

مدیر عامل شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان خبر داد :

افزایش ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان