گیلانیان
پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ Thursday, 3 December , 2020
اکتبر 23, 2020 کد خبر : 80074 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

تکمیل و بهره برداری ۶۳ پروژه زیربنایی و مهم در مرکز و شهرستان های گیلان

تکمیل و بهره برداری ۶۳ پروژه زیربنایی و مهم در مرکز و شهرستان های گیلان

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به برگزاری جلسات مشترک با نمایندگان مردم استان در مجلس به طور مستمر، استفاده حداکثری از عوامل و مولفه های اثرگذار در توسعه استان را امری عنوان کرد که همواره مورد توجه است و گفت: تکمیل و بهره‌برداری ۶۳ پروژه زیربنایی، در حوزه‌های مختلف عمران و آبادانی استان در مرکز و شهرستان های گیلان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در نشست با مجمع نمایندگان استان اظهار داشت: همواره استفاده حداکثری از همه عوامل و مولفه های اثرگذار در توسعه استان مورد توجه بوده که در این میان به یقین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی یکی از ظرفیت‌های تاثیرگذار در اعتلای استان محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به برگزاری مستمر جلسات مشترک با نمایندگان مردم استان در مجلس و بحث و بررسی در خصوص حل مسائل و مشکلات استان گفت: یکی از موضوعاتی که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت، تکمیل و بهره برداری ۶۳ پروژه زیربنایی و مهم در مرکز و شهرستان های گیلان است.

استاندار گیلان ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده ، امیدواریم بخش قابل توجهی از این تعداد پروژه در دهه فجر امسال و باقیمانده آن تا خردادماه سال آتی به بهره برداری برسد.

دکتر زارع تصریح کرد: این پروژه ها در حوزه‌های مختلف عمران و آبادانی استان و بخش های زیرساختی همچون آب ، برق ، راه، نوسازی مدارس و عمران شهری است.

وی یادآور شد: دو نفر از نمایندگان استان در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی حضور دارند و انتظار می‌رود تعدادی از نمایندگان استان هم در کمیسیون تلفیق حضور داشته باشند.

به گفته دکتر زارع؛ حضور آنان هنگام بررسی بودجه سال آینده می‌تواند تاثیرگذار باشد ضمن آنکه برخی از پروژه‌های مهم عمرانی گیلان از ردیف های ملی تامین اعتبار می شوند.

** رئیس مجمع نمایندگان گیلان: می کوشیم سهم بیشتری در کمیسیون تلفیق مجلس به دست آوریم

احمد دنیامالی رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز بیان داشت: یکی از موضوعاتی که در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ عملکرد بودجه ای استان در سالجاری و نیز بودجه سال آینده است.

وی ادامه داد: بودجه سال آینده بر اساس عملکرد سال‌جاری، هم در سازمان برنامه و بودجه و هم در مجلس شورای اسلامی تدوین می شود.

وی با اشاره به حضور دو نفر از نمایندگان استان در کمیسیون تلفیق مجلس تصریح کرد: تلاش نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی این است که سهم بیشتری در این کمیسیون را جهت نهایی کردن بودجه به دست آوریم.

به گفته دنیا مالی؛ بررسی مسائل استان نشان می‌دهد که در برخی کارکردها و بخش‌ها جذب بودجه در سطح قابل قبولی صورت گرفته اما در برخی دیگر از جمله حوادث غیرمترقبه، باید عملکردی بهتر داشته باشیم.

وی افزود: یکی از بخش های مهم که باید در بودجه سال جاری با جدیت پیگیری شود؛ تکمیل آزادراه قزوین – رشت، تکمیل راه آهن رشت – انزلی و رشت – آستارا و نیز تکمیل پروژه کمربندی انزلی است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان پسماند را از دیگر موضوعات مهم استان عنوان کرد که باید نسبت به مدیریت آن توجه و تلاشی جدی صورت گیرد.

همچنین در این نشست جبار کوچکی نژاد، محمدرضا احمدی‌سنگری و سیدعلی آقازاده نمایندگان شهرستان رشت، خلیل بهروزی‌فر نماینده فومن و شفت، حسن محمدیاری نماینده مردم شهرستان‌های رضوانشهر، ماسال و تالش، مهرداد گودرزوند چگینی نماینده شهرستان رودبار، پرویز محمدنژاد نماینده لنگرود و حجت الاسلام محمد صفری نماینده رودسر و املش با قدردانی از برگزاری این نشست و همکاری استاندار گیلان و نیز تاکید بر حفظ انسجام و وحدت بین مسئولان و تداوم همکاری های مشترک برای توسعه استان؛ در ارتباط با ساماندهی طرح هادی روستایی، تکمیل پروژه های زیربنایی، برداشت های غیرمجاز از بستر رودخانه، رسیدگی به موضوع پسماند، ترمیم جاده های روستایی، بهبود وضعیت آب شرب، برق، ارتباطات مخابراتی و نیز فاضلاب شهری، پروژه های راهداری و بهسازی جاده های روستایی، حفظ منابع طبیعی و کاربری اراضی، تکمیل سدهای نیمه تمام، رفع مشکلات مناطق روستایی و ساکنان آنها، موضوع اشتغال روستایی، توجه بیشتر به گازرسانی به مناطق ییلاقی مطالبی مطرح کردند.

قابل ذکر است در این نشست معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی، هماهنگی امور عمرانی و هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان نیز گزارش هایی از اقدامات انجام شده در حوزه های تحت مدیریت خود بیان داشتند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

لزوم مجازات قطعی عاملان و آمران جنایت و پیگیری تلاش علمی و فنی شهید

رهبر انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت شهادت دانشمند برجسته آقای محسن فخری‌زاده تأکید کردند:

لزوم مجازات قطعی عاملان و آمران جنایت و پیگیری تلاش علمی و فنی شهید

انتقام سخت از عاملان این ترور در دستور کار قرار گرفت

پیام فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی :

انتقام سخت از عاملان این ترور در دستور کار قرار گرفت