تبلیغ
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ Monday, 22 October , 2018
آذر ۲۲, ۱۳۹۵ کد خبر : 55008 خبر ها

تکیه بر درآمدهای نفتی را به سمت درآمدهای مالیاتی سوق دهیم

تکیه بر درآمدهای نفتی را به سمت درآمدهای مالیاتی سوق دهیم

گیلانیان : مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری شده باید نگاه خود را از تکیه بر درآمدهای نفتی به سمت درآمدهای مالیاتی سوق دهیم.

جواد انوری در نشست با معاونان و روسای امور مالیاتی شهرستان های استان، بر هم اندیشی و تعامل هرچه بیشتر بین مجموعه تاکید کرد و گفت: با برگزاری اینگونه جلسات می توانیم به یک جمع بندی خوبی برسیم و نقطه ضعف ها را در وصول مالیات برطرف نماییم.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان موضوع وصول مالیات را یک بحث مهم کشوری دانست و اظهار کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری شده باید نگاه خود را از تکیه بر درآمدهای نفتی به سمت درآمدهای مالیاتی سوق دهیم و این مهم میسر نمی شود مگر با تلاش و کوشش تمامی همکاران این مجموعه لذا امیدواریم با تدبیر و درایت بتوانیم در پایان سال به آن درآمدهای مدنظر سازمانی برسیم.

وی مودی محوری را یکی دیگر از برنامه های این اداره کل برشمرد و عنوان کرد: باید کار ارباب رجوع و مودیان محترم در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود و نباید عده قلیلی با کم کاری خود موجب سرگردانی مودیان شوند که این کار می تواند تبعات بسیار زیادی را به همراه داشته باشد.

این مقام مسئول با اشاره به وجود ۲ هزار پرونده اشخاص حقیقی و حقوقی و زمان کم باقیمانده تا پایان سال، خاطرنشان کرد: با یک برنامه ریزی درست و صحیح تلاش می توانیم این پرونده ها را در زمان تعیین شده رسیدگی کنیم تا در حیطه وصول درآید.

انوری با اشاره به اینکه از اهداف بسیار مهم سازمان تحقق درآمدهای پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: با عنایت به اینکه انتظار مسئولین سازمان امور مالیاتی کشور تحقق صد درصدی سهمیه تعیین شده می باشد لذا همکاران مالیاتی فارغ از نوع منبع مالیاتی و با استفاده از کلیه ابزارهای قانونی و امکانات موجود نسبت به تامین وصولی و تحقق سهمیه اهتمام جدی اعمال نمایند.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان از مدیران شهرستانی خواست تا در کوتاه ترین زمان موضوع وصول مالیات را آسیب شناسی کنند و یادآور شد: تلاش معاونان و مدیران مربوطه و پیگیری آنان در زمینه انجام مقررات قانونی در تحقق سهمیه مصوب بسیار موثر است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

قابل توجه بیمه شدگان تامین اجتماعی :

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

قابل توجه استاندار محترم:

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

میزان سختی آب گیلان از حد استاندارد بیشتر است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

میزان سختی آب گیلان از حد استاندارد بیشتر است

استان گیلان مشکل کمبود دارو ندارد

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

استان گیلان مشکل کمبود دارو ندارد